Nowa płyta Gigabyte jako centrum domowej rozrywki

Płyta główna Gigabyte GA-A55M-S2HP jest konstrukcją przeznaczoną do współpracy z najnowszą rodziną procesorów AMD dla gniazda FM1 oraz z dedykowaną kartą graficzną AMD Radeon HD 65xx/64xx/63xx. Płyta wspiera obsługę technologii AMD Dual Graphics, która pozwala na stworzenie wydajnej, ale oszczędnej platformy, złożonej z dwóch kart graficznych – zintegrowanej w procesorze oraz dedykowanej.
Nowa płyta Gigabyte jako centrum domowej rozrywki
Płyta do multimediów w rozsądnej cenie

Płyta do multimediów w rozsądnej cenie

Oprócz wydajnej grafiki, płyta została także wyposażona w 7.1-kanałowy układ dźwiękowy ALC889 oraz pełną gamę złącz, jak HDMI, DVI oraz D-sub, pozwalających na podłączenie do komputera zewnętrznych urządzeń multimedialnych jak np. projektor. Płyta wykonana jest w formacie micro ATX, dzięki czemu zmieści się w obudowie niewielkich rozmiarów.

Nie zabrakło również unikalnych technologii Gigabyte takich jak Dual Bios (podwójna, sprzętowa ochrona zabezpieczająca przed uszkodzeniami BIOSu) z obsługą 3TB (i większych) dysków twardych, USB Power (lepsza kompatybilność portów USB z urządzeniami USB o dużym zapotrzebowaniu energetycznym) i ON/OFF Charge (pozwala na szybkie ładowanie urządzeń zewnętrznych na USB zarówno przy włączonym jak i wyłączonym komputerze).