Oficjalna aplikacja Wikipedia na Androida

Po wielu latach nagle w Android Market pojawiła się oficjalna aplikacja od fundacji Wikimedia o nazwie Wikipedia Komórka.

Jest to pierwsze oficjalne wydanie Wikipedii na telefony z systemem operacyjnym Google. Dzięki niej uzyskacie dostęp do ponad 20 mln artykułów w 280 językach. Co wyjątkowego oferuje aplikacja? Jest to możliwość zapisywania artykułów, aby mieć do nich dostęp w trybie offline, opcja Share znana z Androida, łatwa możliwość zmiany języka i funkcja odnajdowania artykułów dotyczących miejsc, w pobliżu których się znajdujemy.

Choć ostatnia opcja brzmi wyjątkowo interesująco, jeden z użytkowników zauważył, że jest ona dostępna od dawna w aplikacji Google Maps. Wystarczy tylko zmienić warstwę i gotowe. Warto zauważyć, że od dawna dostępna jest mobilna strona Wikipedii – m.wikipedia.org, która w przeciwieństwie do aplikacji umożliwia dostęp ze wszystkich urządzeń przenośnych. Jedyną jej wadą jest brak możliwości pracy offline.

Aplikację można pobrać przez Android Market lub klikając w ten link: https://market.android.com/details?id=org.wikipedia.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.