Policjanci odznaczeni za walkę z piractwem

Policja aresztowała dwóch Torunian, którzy handlowali nielegalnym oprogramowaniem
Policja aresztowała dwóch Torunian, którzy handlowali nielegalnym oprogramowaniem

Policjanci nagrodzeni za walkę z piractwem

Policjanci nagrodzeni za walkę z piractwem

“Złote Blachy”

to honorowe nagrody Koalicji Antypirackiej przyznawane corocznie jednostkom Policji w uznaniu ich zasług w zwalczaniu kradzieży dóbr własności intelektualnej. Jak co roku wyróżnione zostały trzy jednostki Policji.

Koalicja Antypiracka, w skład której wchodzą Business Software Alliance (BSA),Fundacja Ochrony Twórczości Audiowizualnej (FOTA) oraz Związek Producentów Audio Video (ZPAV) doceniła żmudną i konsekwentną pracę Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Stołecznej Policji w zakresie ujawniania i ustalania użytkowników umieszczających bezprawnie fonogramy i wideogramy w serwisach hostingowych. Marek Staszewski, pełnomocnik Związku Producentów Audio Video podkreśla: “Proceder nielegalnego rozpowszechniania plików w sieci ciągle narasta narażając na ogromne straty zarówno polskich, jak i zagranicznych twórców. Tym bardziej słowa uznania należą się funkcjonariuszom Komendy Stołecznej, którzy szybko i skutecznie rozpoznają i ujawniają użytkowników łamiących w sieci prawa autorskie i prawa pokrewne, tzn. prawa producentów i artystów wykonawców “.

Z kolei, Wydział d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wyróżnił się systematycznymi i konsekwentnymi działaniami przeciwko osobom naruszającym znaki towarowe Sony PlayStation oraz rozpowszechniającym w Internecie utwory chronione prawem autorskim. Na szczególną uwagę zasłużyły działania przeciwko portalowi

www.fanaticdvd.pl

nielegalnie rozpowszechniającemu skopiowane okładki do płyt DVD.

Ostatnia z nagrodzonych jednostek,

Wydział d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku w 2011 roku wyróżnił się systematycznymi, konsekwentnymi i skutecznymi działaniami związanymi ze zwalczaniem piractwa komputerowego.