W najbliższy weekend w AGH odbędzie się KrakJam 2012

KrakJam 2012

KrakJam 2012

Global Game Jam to organizowany przez IGDA (International Game Developers Association) międzynarodowy konkurs zespołowego tworzenia gier komputerowych na czas. Jego cechą unikalną jest to, że uczestnicy z ponad 40 krajów świata jednocześnie (+/- z podziałem na strefy czasowe) tworzą w czasie jednego weekendu gry komputerowe na taki sam temat. Konkurs jest wydarzeniem typu „non-profit”; jest darmowy dla uczestników, oraz otwarty dla widzów, gości i mediów.

KrakJam jest lokalną edycją Global Game Jam, jedną z kilku odbywających się w tym roku w Polsce. To wspólna inicjatywa Studenckich Kół Naukowych: „Shader” oraz „MediaFrame” z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki AGH. KrakJam odbywa się już po raz trzeci. 36 uczestników, podzielonych na kilka zespołów, zmierzy się z wyzwaniem, jakim jest stworzenie ciekawej gry komputerowej w 48 godzin.

Wydarzenie odbędzie się w budynku Katedry Telekomunikacji AGH (ul. Czarnowiejska 78, bud. D-5, sala 130). Oficjalny start imprezy przewidziany jest na godz. 16:50, a początek zmagań zawodników wyznaczono na godz. 18:00.