20-krotny zoom w bardzo kompaktowej obudowie Canona

Oba modele zaoferować mogą 20–krotny zoom optyczny oraz zaawansowaną technologię przetwarzania obrazu HS System – z procesorem DIGIC 5 i 12-megapikselową matrycą CMOS. Canon obiecuje, że takie połączenie zapewni redukcję szumów nawet do 75 procent w stosunku do poprzednich modeli. Kombinacja zastosowanej matrycy i procesora nie tylko zapewnia wyższą jakość zdjęć, ale także wzmocnienie funkcji szybkiego fotografowania takich jak: zamrożenie szybkiej akcji, dzięki trybowi High-speed Burst HQ, wykonywanie zdjęć seryjnych w pełnej rozdzielczości z prędkością do 10,3 klatek na sekundę lub spowolnienie tempa aż do 240fps za pomocą trybu Super Slow Motion Movie.
20-krotny zoom w bardzo kompaktowej obudowie Canona
20-krotny zoom w kompaktowej obudowie

20-krotny zoom w kompaktowej obudowie

Dodatkowo aparaty posiadają nową technologię czterostopniowego stabilizatora obrazu (Intelligent IS). Oba modele wyposażono także w 3-calowe ekrany LCD o rozdzielczości 460 tysięcy punktów.

PowerShot SX260 HS został wyposażony również w technologię GPS, ułatwiając rejestrowanie etapów podróży, a następnie śledzenie trasy na mapie w domowym zaciszu.

Model SX260 HS kosztować będzie 329 funtów, natomiast aparat SX240 HS to koszt 299 funtów.