A-men – polski tytuł startowy na PlayStation Vita

Premierę Nowej konsoli przenośnej Sony mamy już za sobą. PSVita wystartowała z kopyta razem z pokaźną, jak na dzień premiery liczbą tytułów. Zarówno tych w wersji pudełkowej jak i wersji elektronicznej dostępnej w sklepie PStore.

G

racze, którzy zakupili konsolkę już w dniu premiery (czyli 22 lutego) z pewnością zwrócili uwagę, na grę na samej górze listy zakupów – A-men. Jest to pierwszy tytuł startowy na konsolę przygotowany przez polskie studio. Jest to sytuacja godna odnotowania ponieważ nigdy wcześniej coś takiego nie miało miejsca. Jest to duże wyróżnienie dla jej producenta – krakowskiego studia Bloober Team.

A-men

jest przyjemną odmianą dla wszystkich, którym znudziły się proste i zbyt oczywiste gry. Stylizowana, zarówno graficznie jak i samą rozgrywką na kultowe pozycje logiczno-platformowe z lat dziewięćdziesiątych takich jak „Vikings” czy „Lemings”. Na grę składają się 4 światy i aż 40 poziomów rozgrywki, i jak szacuje producent, aby przejść wszystkie etapy potrzeba poświęcić od 15 do 20 godzin.

Jesteśmy dumni, że to właśnie nasze studio jako pierwsze stworzyło tytuł startowy na PlayStation Vita – mówi Piotr Babieno, Prezes Zarządu Bloober Team – Stworzyliśmy produkt, którego sam, jako zapalony gracz, od dłuższego czasu bezskutecznie poszukiwałem na rynku – gry która jest tak wciągająca, że nie daje spać po nocach. A-men wymaga od użytkownika naprawdę maksymalnego zaangażowania, a przejście kolejnego levelu dostarcza olbrzymiej satysfakcji.

A-men kosztuje na PStore 69 złotych. To więcej, niż zapowiadano wcześniej, ale dla niezdecydowanych jest również dostępna do pobrania wersja próbna gry.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.