Aplikacje Microsoft dostępne na Nokia Belle (aktualizacja!)

Mobilny Office nie tylko dla Windows Phone'a

Na Nokii Belle będą dostępne aplikacje Microsoftu

Na Nokii Belle będą dostępne aplikacje Microsoftu

Już od kwietnia 2012 użytkownicy smartfonów Nokia z systemem Nokia Belle będą mieli dostęp do aplikacji biurowych, przydatnych w wielu sytuacjach zarówno służbowych, jak i prywatnych. Najbliższa aktualizacja aplikacji firmy Microsoft do systemu Symbian umożliwi użytkownikom dostęp do pakietu Microsoft Office Mobile obejmujący aplikacje Word, PowerPoint i

Excel

. Tym samym macierzyste aplikacje Microsoft Office zostaną udostępnione na mobilnej platformie, innej niż Windows.

Użytkownicy uzyskają również dostęp do komunikatora Lync z poziomu ekranu głównego, dzięki czemu każdy będzie mógł na bieżąco prowadzić rozmowy na czacie. Dodatkowo w folderze z aplikacjami użytkownicy znajdą aplikację OneNote, która umożliwia szybkie i wygodne robienie notatek, aby żaden świetny pomysł nie zginął pośród tysiąca żółtych karteczek. Dużym udogodnieniem w pracy będzie również aplikacja Microsoft PowerPoint Broadcast, dzięki której możliwe jest wyświetlanie prezentacji transmitowanych bezpośrednio z komputera do urządzenia mobilnego.

Kolejną przydatną aplikacją, która zostanie udostępniona jest Document Connection. Program zapewni ujednolicony widok dokumentów przechowywanych w urządzeniu mobilnym, w tym załączników do wiadomości e-mail oraz dokumentów w witrynach SharePoint 2010.

Dostępność:

Aplikacje Microsoft będą dostępne od kwietnia 2012 dla następujących modeli posiadających aktualną wersję Symbian Belle: Nokia E7, Nokia C7, Nokia C6-01, Nokia Oro, Nokia 700, Nokia 701 i Nokia 603.

Aktualizacja:

Mobilny Office ma być także dostępny dla pozostałych smartfonów z Symbianem Belle (w tym popularnego modelu N8), jednak producent nie podaje nawet przybliżonej daty. Jak tłumaczą przedstawiciele Nokii, pełny pakiet Microsoft Office Mobile będzie dostępny wraz z kolejną aktualizacją systemu, Carlą.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News