Automatycznie przełącz się z 3G na WiFi, gdy tylko jest dostępne

Firma Alcatel-Lucent umożliwia użytkownikom smartfonów, tabletów i laptopów łatwy dostęp do Internetu przez bezpieczne połączenia Wi-Fi w domach lub strefach hot spot, takich jak kawiarnie i centra handlowe. Rozwiązanie lightRadio Wi-Fi potrafi w natłoku punktów dostępowych i sieci komórkowych wyszukać i ustanowić połączenie z najlepszą dostępną szerokopasmową siecią bezprzewodową, a ponadto pozwala operatorom telekomunikacyjnym zwiększyć zasięg przez bezpośrednie włączenie Wi-Fi do swojej oferty usług.
Automatycznie przełącz się z 3G na WiFi, gdy tylko jest dostępne
Automatycznie przełącz się na WiFi

Automatycznie przełącz się na WiFi

Użytkownicy chcą mieć możliwość przełączania się z sieci 3G lub 4G na Wi-Fi, aby mieć dostęp do Internetu, zwłaszcza że rośnie zainteresowanie aplikacjami działającymi w chmurze, które umożliwiają przechowywanie muzyki, filmów, zdjęć i treści

multimedialnych. Jednakże przełączenie się z sieci komórkowej do Wi-Fi nie zawsze jest proste, szczególnie, jeśli wymaga wyszukania sieci, a następnie przejścia przez złożone procedury logowania i uwierzytelniania hasłem.

lightRadio Wi-Fi

upraszcza ten proces umożliwiając automatyczne przełączanie się z usług komórkowych do prywatnych i publicznych sieci Wi-Fi bez potrzeby logowania się, zaprzątania sobie głowy schematami płatności, a nawet bez świadomości takiego przejścia. Jest to realizowane trzema sposobami: za pomocą oprogramowania, które automatycznie znajduje “zaufaną” sieć i łączy z nią użytkownika, przez wprowadzenie w sieci operatora nowych funkcji, które zarządzają przechodzeniem między Wi-Fi i sieciami komórkowymi, oraz przez bezpośrednią integrację Wi-Fi w małych stacjach bazowych sieci komórkowych.

Rozwiązanie uwzględnia także inny ważny problem – bezpieczeństwa. Wielu użytkowników woli łączyć się przez znane sobie punkty dostępowe, do których mają zaufanie, zwłaszcza przy dostępie do usług lub strumienia treści z chmury, albo gdy chcą mieć połączenie bez zakłóceń przy strumieniowej transmisji wideo lub rozmowach telefonicznych z wideo. lightRadio Wi-Fi zawsze znajduje najbardziej “zaufaną” sieć.

Alcatel-Lucent rozszerza środowisko lightRadio, aby umożliwić operato

rom dostęp do jak najszerszej gamy sieci Wi-Fi. Firma współpracuje z kilkoma dużymi producentami punktów dostępowych Wi-Fi, aby zapewnić zgodność operacyjną. Integruje w swoich obsługujących różne standardy systemach Metrocell wydajne rozwiązanie Wi-Fi firmy Motorola Solutions oraz technologię Wi-Fi Qualcomm Atheros, aby zagwarantować klientom najlepsze możliwe rozwiązanie Wi-Fi za konkurencyjną cenę.