Bezpieczne pliki w chmurze F-Secure

Wraz z idącymi coraz dalej zmianami stylu korzystania z Internetu, eksplozją treści tworzonych przez użytkowników i mnożącą się liczbą urządzeń mobilnych rosną także wymagania internautów co do dostępności i łatwości dzielenia się swoimi plikami. –
Bezpieczne pliki w chmurze F-Secure
F-Secure chce zaopiekować się twoimi danymi

F-Secure chce zaopiekować się twoimi danymi

Coraz większą rolę w życiu odgrywa mobilny Internet. Ludzie chcą mieć dostęp do swoich zdjęć, filmów czy muzyki z każdego miejsca, z wykorzystaniem różnych urządzeń działających na wielu systemach operacyjnych. Content Anywhere służy właśnie do tego celu — mówi Michał Iwan, dyrektor zarządzający F-Secure Polska.

Nowe rozwiązanie F-Secure synchronizuje cyfrowe zasoby użytkownika w chmurze, dzięki czemu są one dostępne na każdym urządzeniu: komputerze, tablecie, smartfonie czy cyfrowym telewizorze – w każdym miejscu i o każdym czasie. By ułatwić korzystanie z treści za pomocą wielu urządzeń, interfejs użytkownika jest identyczny dla każdego z nich. Operatorzy Internetu mogą dzięki temu rozwiązaniu udostępniać abonentom osobiste magazyny chmurowe do przechowywania, synchronizacji i dzielenia się cyfrowymi zasobami.

Od ponad 20 lat specjalizujemy się w zabezpieczaniu komputerów i urządzeń mobilnych. Nasze rozwiązania już w tej chwili korzystają z naszych własnych, doskonale zabezpieczonych serwisów chmurowych, wielokrotnie sprawdzonych i przetestowanych. Jesteśmy specjalistami od zabezpieczeń w chmurze i oferujemy naszym klientom wyłącznie najlepsze rozwiązania. Nie inaczej jest z Content Anywhere, to obecnie najlepiej zabezpieczony serwis cloudowy na rynku — przekonuje Michał Iwan.

Technologia cloudowa wciąż budzi obawy o bezpieczeństwo, a przede wszystkim poufność zamieszczanych w niej danych.

Właściwie nie ma czego się bać. Jeżeli mieszkamy w małym miasteczku, to np. przedstawiciel ubezpieczeniowy czy urzędnik w banku wie wszystko o naszych finansach, przyzwyczajeniach i innych kwestiach. Wyobraźmy sobie, że nasza chmura jest właśnie takim miasteczkiem w sieci. Nasze dane są zapisywane w formie cyfrowej i to na razie powoduje nasz podświadomy opór, ale w perspektywie 5-10 lat uporamy się z tymi obawami. Przynajmniej komputery i serwery są obiektywne i nie będą o nas plotkować, jak to bywa w małym miasteczku — mówi z uśmiechem Sean Sullivan, główny doradca do spraw bezpieczeństwa F-Secure.

F-Secure Content Anywhere jest zasilany przez platformę F-Secure Content Cloud, mogącą jednocześnie służyć jako podstawa środowiska skupionego na treściach tworzonych przez użytkowników. W ciągu bieżącego roku zostaną ogłoszone kolejne dodatki do platformy. Content Anywhere będzie dostępny w ofercie wybranych operatorów Internetu.