Botanicula – najnowszy tytuł twórców Machinarium i Samorost

Firma CD Projekt włączyła do swojego planu wydawniczego grę Botanicula – najnowszy tytuł twórców słynnego Machinarium i Samorost. Nowa gra czeskiego studia Amanita Design to unikalna i pozbawiona przemocy gra utrzymana w konwencji point'n'click. Botanicula ukaże się na polskim rynku w pierwszym kwartale 2012.

Czescy mistrzowie gier niezależnych udowadniają, że tytuły bez wielomilionowego budżetu na produkcję potrafią zaskoczyć najwyższą grywalnością, oryginalną grafiką oraz doskonale dobraną ścieżką dźwiękową. Botanicula jest tego najlepszym przykładem. Nowy tytuł Amanita Design pozwoli pokierować piątką zaprzyjaźnionych ze sobą stworzeń, które wyruszają w pełną niebezpieczeństw podróż, aby ocalić zaatakowane przez pasożyty drzewo.

Botanicula jest utrzymana w typowej dla Amanita Design konwencji point’n’click. Aby bohaterowie odnieśli sukces, gracze nieustannie będą musieli wykazywać się spostrzegawczością oraz nietypowymi pomysłami. Brak przemocy i agresji, sprawia, że Botanicula to propozycja także dla najmłodszych graczy. W przepięknym świecie drzew i leśnych stworzeń doskonale odnajdą się też fani gier, którzy poszukują nietypowych rozwiązań i nowatorskiej oprawy. Intuicyjna obsługa pozwoli doskonale bawić się nawet całkowitym nowicjuszom.

Botanicula powstaje przy współpracy cenionegro grafika i designera Jaromira Plachý i poza grywalnością, zaskakuje także oryginalną oprawą wizualną. Za poziom udźwiękowienia odpowiada między innymi niezależny czeski zespół DVA. Gra Botanicula będzie miała swoją premierę w pierwszym kwartale 2012.

0
Źródło: CD Projekt
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.