Ekstremalne warunki, ograniczony czas… podołasz, programisto?

Zdalne eliminacje – w oparciu o stronę konkursu www.deadline24.pl – odbędą się już 10 marca. Po raz pierwszy w zeszłym roku udział wziął także student z University of Glasgow. Pomysłodawcą konkursu jest firma technologiczna Future Processing, która organizuje go wraz z przyjaciółmi.
Zdalne eliminacje – w oparciu o stronę konkursu www.deadline24.pl - odbędą się już 10 marca
Zdalne eliminacje – w oparciu o stronę konkursu www.deadline24.pl - odbędą się już 10 marca
Zdalne eliminacje – w oparciu o stronę konkursu www.deadline24.pl - odbędą się już 10 marca

Zdalne eliminacje – w oparciu o stronę konkursu www.deadline24.pl – odbędą się już 10 marca

W konkursie biorą udział programiści z całej Polski, którzy mogą poszczycić się wyjątkowymi umiejętnościami oraz szeroką wiedzą z zakresu informatyki. Maraton jest dla nich nie lada wyzwaniem, gdyż drużynowa rywalizacja przebiega w ekstremalnych warunkach. Jednak, aby dostać się do finału każdy trzyosobowy zespół musi przejść eliminacje, które odbywają się w oparciu o stronę www.deadline24.pl.

Do dnia 6 marca 2012 roku, na stronie internetowej www.deadline24.pl można rejestrować się do konkursu i zgłaszać swoje drużyny. Zarejestrowane zespoły wezmą udział w eliminacjach, które odbędą się 10 marca (w godzinach od 9:00 – 14:00). Ten etap przebiega zdalnie, zatem uczestnicy będą przesyłać odpowiedzi, na specjalny serwer sprawdzający poprawność rozwiązań.

24 godzinny finał odbędzie się 10-11 kwietnia 2012. Weźmie w nim udział 30 najlepszych drużyn, wyłonionych na podstawie wyników z eliminacji. Uczestnicy otrzymają zadania i będą się ścigać z czasem, przeciwnikami i własnym zmęczeniem. Fabuła zadań tradycyjnie będzie oparta o historię Żukoskoczków, tajemniczych stworzeń które będą miały mnóstwo przygód.

Za zajęcie pierwszego miejsca każdy członek zwycięskiej drużyny otrzyma tablet Samsung Galaxy Tab, za drugie miejsce członkowie drużyny otrzymają netbooki Acer eMachines, a za trzecie miejsce czytniki Amazon Kindle.

Jako, że maraton jest ekstremalny, rywalizacja finałowa odbędzie się 320 metrów pod ziemią, w zabrzańskiej Kopalni Guido. Wybór miejsca nie jest przypadkowy. Future Processing, pomysłodawca i główny organizator, chce w ten sposób pokazać młodym ludziom z całej Polski śląskie dziedzictwo przemysłowe –

Kopalnia Guido to nie jedyne miejsce na Śląsku, które chcemy pokazać Polakom. W czasie organizacji Światowego Dnia Użyteczności w listopadzie 2011 r. zaprosiliśmy jego uczestników do największego parku w Europie, czyli Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie — powiedział Jarosław Kacprzak, PR Manager Future Processing.