Intel inwestuje w rozwój technologii samochodowej

Intel inwestuje w rozwój technologii samochodowej

Samochód podłączony do Internetu. Hakerzy się ucieszą...

Samochód podłączony do Internetu. Hakerzy się ucieszą…

Firma Intel Capital zapowiedziała dziś inwestycję w wysokości 100 milionów dolarów., która ma przyspieszyć ofensywę nowych technologii i usług w branży motoryzacyjnej. Intel Capital to pierwsza globalna organizacja inwestycyjna z Doliny Krzemowej, która ogłosiła, że zamierza położyć szczególny nacisk na innowacje w dziedzinie technologii samochodowej.

Intel Capital Connected Car Fund w ciągu 4-5 lat zainwestuje w firmy, specjalizujące się w sprzęcie, oprogramowaniu i usługach, opracowujące technologie, które promują nowe, atrakcyjne aplikacje samochodowe oraz zapewniają ciągłą łączność między samochodem a dowolnymi urządzeniami podłączonymi do sieci, takimi jak urządzenia mobilne i czujniki.

Ogłoszona dziś inwestycja stanowi część bieżącej współpracy między firmą Intel a producentami samochodów i dostawcami systemów informacyjno-rozrywkowych, która ma na celu zintegrowanie zaawansowanych technologii z samochodami. Intel przewiduje, że samochody będą musiały łączyć się z urządzeniami mobilnymi, aby zapewniać podróżnym dostęp do aplikacji wewnątrz pojazdu. Integracja sprawi, że interakcje między urządzeniami a samochodem będą wygodniejsze i bezpieczniejsze w użyciu, pozwalając kierowcy skupić się na prowadzeniu.

Samochody z czasem staną się na tyle inteligentne i świadome kontek

stu, że będą oferować właściwe informacje we właściwym czasie i w odpowiedni sposób, aby zapewnić możliwość pracy oraz rozrywki kierowcy oraz pasażerom, a jednocześnie zachować optymalny stopień bezpieczeństwa. Kiedy samochód zostanie podłączony do sieci, będzie mógł komunikować się z chmurą, infrastrukturą transportową, a nawet innymi samochodami, zapewniając dodatkowe usługi, takie jak zaawansowane wsparcie kierowcy oraz aktualizowane w czasie rzeczywistym informacje o ruchu drogowym, co pomoże zoptymalizować przepływ ruchu.

Aby przyczynić się do realizacji tej wizji,

Intel Capital Connected Car Fund będzie inwestował m.in. w technologie, które przybliżają następną generację samochodowych rozwiązań informacyjno-rozrywkowych, zaawansowanych systemów wsparcia kierowcy (ADAS) oraz ciągłej łączności mobilnej. Są to m.in. nowe aplikacje samochodowe i narzędzia dla deweloperów, technologie ADAS oraz funkcje takie jak rozpoznawanie mowy, rozpoznawanie gestów i śledzenie wzroku zoptymalizowane pod kątem samochodu.

W miarę integracji technologii z samochodem rozwiązania krzemowe na potrzeby rynku informacyjno-rozrywkowego i telematycznego mają wzrosnąć z 5,

6 mld dol. w 2010 r. do 8,7 mld dol. w 2018 r. W roku 2016 jednym z kluczowych czynników, które konsumenci będą brać pod uwagę przy zakupie nowego samochodu, będzie łączność z siecią oraz podstawowy dostęp do treści online.2

Oprócz funduszu Intel Capital Connected Car Fund, podczas imprezy w Karlsruhe w Niemczech prezes i dyrektor generalny Intel Corporation Paul Otellini zapowiedział również otwarcie nowego globalnego Ośrodka Innowacji i Rozwoju Produktów Samochodowych, program akademicki skupiony na IVI i telematyce, oraz rozszerzenie programu Intel Labs Experience and Interaction Research na branżę

samochodową

.