MWC 2012: Huawei pokazuje nowości LTE

Huawei zaprezentował silną ofertę produktów LTE podczas targów Mobile World Congress 2012.

Ofensywa Huawei w segmencie łączności LTE

Ofensywa Huawei w segmencie łączności LTE

Huawei, wiodący globalny dostawca rozwiązań teleinformatycznych, ogłosił dziś plan wprowadzenia na rynki w Europie oraz w regionie Azji i Pacyfiku szerokiej oferty produktów mobilnych LTE. Proces potrwać ma do lipca 2012, a w portfolio znajdą się takie produkty, jak m.in. bezprzewodowa karta sieciowa LTE (E3276) i mobilne WiFi LTE (E5776). Modele E3276 i E5776 obsługują standard LTE kategorii 4. Spośród innych urządzeń LTE dostępnych na rynku, urządzenia Huawei wyróżniają się nawet o połowę szybszym transferem, zapewniającym prędkość pobierania danych do 150Mbps (w technologii LTE FDD) i 122Mbps (w technologii LTE TDD).

Podczas targów Mobile World Congress 2012, Huawei zaprezentował szereg urządzeń LTE. Jedną z najciekawszych propozycji jest nowy smartfon LTE – Ascend D LTE, wyposażony w dwurdzeniowy procesor 1,5 GHz i 4.5-calowy ekran HD. Smartfon pozwala użytkownikom w pełni korzystać z potencjału nowych technologii i ogromną prędkością przesyłania danych w standardzie LTE.

Prezentacji modelu Ascend D podczas targów towarzyszyła premiera modelu Ascend P1 LTE, a także pierwszy na świecie modem-minirouter WiFi Huawei E589 LTE FDD (z obsługą trybu multi-mode), a także bezprzewodowy router LTE TDD Huawei B593 oraz stacje bazowe AF23 i AF22.

Huawei B593 obsługuje standardy LTE TDD i FDD, osiągając maksymalną prędkość pobierania danych do 100Mbps. Ponadto do routera można bezprzewodowo podłączyć aż do 32 urządzeń lub komputer przez gniazdo Ethernet. Dostępna jest obsługa VOIP z funkcją dwustronnego nagrywania.

Stacje bazowe AF23 i AF22, po podłączeniu do nich odpowiednio modemów E3276 i E5776, umożliwiają podłączenie różnych urządzeń sieci za pośrednictwem gniazda Ehernet. Po podłączeniu do stacji AF23, modem E3276 zmienia się w mobilny router WiFi i odciąża sieć bezprzewodową, pełniąc funkcję wzmacniacza sygnału. Podobnie stacja AF22 pełni zarówno funkcję ładowarki akumulatora modemu E5776, jak również wzmacnia jego sygnał, dzięki antenie umieszczonej z boku urządzenia.

Źródło: Huawei
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.