MWC 2012: Qualcomm pokazuje procesor Snapdragon S4 Pro

Snapdragon S4 Pro wyposażony jest w procesor graficzny Adreno 320 GPU, zapewniający wsparcie ekranów o większej rozdzielczości oraz kompatybilność sprzętową i software’ową z klasą S4. Adreno 320 jest wydajnym, programowalnym GPU— z blisko czterokrotnym zwiększeniem efektywności. Adreno 320 wzmacnia także wersję S4 Pro o nowe możliwości multimediów, wliczając w to fotografię obliczeniową – możliwość wykorzystania mocy obliczeniowej GPU poprzez nowy interfejs programowania aplikacji OpenCL, który umożliwia wykorzystanie w urządzeniach mobilnych tak nowatorskiego rozwiązania jak technika pola światła (light-field).
Wkrótce w smartfonach i tabletach pojawią się dwurdzeniowe procesory Snapdragon
Wkrótce w smartfonach i tabletach pojawią się dwurdzeniowe procesory Snapdragon
Snapdragon S4 będzie oferowany także w wersji Pro

Snapdragon S4 będzie oferowany także w wersji Pro

Wspierając najnowszą generację grafiki 3D, Adreno 320 umożliwi bardziej realistyczne efekty graficzne 3D poprzez przyspieszenie sprzętu w zaawansowanych funkcjach renderowania. Nowy GPU zawiera także dedykowane rozwiązanie do przyspieszenia Windows oraz w pełni wspiera najlepsze silniki gier w branży.

Wersja S4 Pro procesora MSM8960 jest zoptymalizowana dla większości zaawansowanych systemów operacyjnych, wliczając w to oczekiwany system Windows 8. Układ ma pojawić się na rynku w drugiej połowie 2012 roku.