MWC 2012: Qualcomm pokazuje procesor Snapdragon S4 Pro

Na targach Mobile World Congress, Qualcomm zapowiedział nową wersję procesora Snapdragon S4, która ma oferować jeszcze większą wydajność dla urządzeń mobilnych.
Snapdragon S4 będzie oferowany także w wersji Pro

Snapdragon S4 będzie oferowany także w wersji Pro

Snapdragon S4 Pro wyposażony jest w procesor graficzny Adreno 320 GPU, zapewniający wsparcie ekranów o większej rozdzielczości oraz kompatybilność sprzętową i software’ową z klasą S4. Adreno 320 jest wydajnym, programowalnym GPU— z blisko czterokrotnym zwiększeniem efektywności. Adreno 320 wzmacnia także wersję S4 Pro o nowe możliwości multimediów, wliczając w to fotografię obliczeniową – możliwość wykorzystania mocy obliczeniowej GPU poprzez nowy interfejs programowania aplikacji OpenCL, który umożliwia wykorzystanie w urządzeniach mobilnych tak nowatorskiego rozwiązania jak technika pola światła (light-field).

Wspierając najnowszą generację grafiki 3D, Adreno 320 umożliwi bardziej realistyczne efekty graficzne 3D poprzez przyspieszenie sprzętu w zaawansowanych funkcjach renderowania. Nowy GPU zawiera także dedykowane rozwiązanie do przyspieszenia Windows oraz w pełni wspiera najlepsze silniki gier w branży.

Wersja S4 Pro procesora MSM8960 jest zoptymalizowana dla większości zaawansowanych systemów operacyjnych, wliczając w to oczekiwany system Windows 8. Układ ma pojawić się na rynku w drugiej połowie 2012 roku.

0
Źródło: Qualcomm
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.