“Nie dla ACTA!” – protesty w Europie

ACTA budzi duże emocje nie tylko w naszym kraju. Wczorajszego dnia na ulice Monachium wyszło 16 tysięcy protestujących. Po dwa tysiące manifestantów wyszło w Berlinie i Kolonii. W sześćdziesięciu niemieckich miastach zorganizowano protesty. Współorganizatorem manifestacji była niemiecka Partia Piratów. Niemcy zdecydowały się przełożyć decyzję o podpisaniu ACTA na późniejszy termin.
Czy jest czemu się sprzeciwiać? Sprawdź założenia porozumienia ACTA i wyraź swoją opinię
Czy jest czemu się sprzeciwiać? Sprawdź założenia porozumienia ACTA i wyraź swoją opinię
Europa protestuje

Europa protestuje

Nie zabrakło protestujących w Austrii. W Salzburgu na ulice wyszło około tysiąc osób. W Wiedniu: trzy tysiące. Manifestacje odbyły się też w wielu innych austriackich miastach. Austria złożyła już swój podpis pod ACTA.

Na ulicę wyszli też Czesi. Dwa tysiące osób w Pradze domagało się wstrzymania ratyfikacji ACTA przez czeski rząd. Współorganizatorem protestów była Czeska Partia Piracka. Protesty odbyły się też w wielu innych miastach w tym kraju.

Nieco mniej liczna, bo 600-osobowa manifestacja miała miejsce w litewskim Wilnie. Nieco lepszy (ponad tysiąc protestujących) wynik miał estoński Tallin, gdzie na ulice wyszło ponad tysiąc osób.