Nowy aparat Nikona z 42-krotnym zoomem optycznym!

P510 wyposażony został w 42-krotny zoom optyczny, uchylany monitor LCD o wysokiej rozdzielczości 921 tys. punktów oraz funkcję nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD (1080p) z dźwiękiem stereo. Rozwiązania te sprawiają, że aparat doskonale sprawdza się w każdej sytuacji, oferując użytkownikowi szerokie możliwości w zakresie kreowania ujęć. Matryca CMOS o rozdzielczości 16 megapikseli oraz zaawansowany układ optyczny z funkcją redukcji drgań VR z przesunięciem osi obiektywu, mają zapewnić ostre ujęcia w każdym świetle.
Nowy aparat Nikona z 42-krotnym zoomem optycznym!
42-krotny zoom optyczny w nowym kompakcie Nikona

42-krotny zoom optyczny w nowym kompakcie Nikona

Tryb wideo można uruchomić za pomocą jednego przycisku. Podczas filmowania do dyspozycji użytkownika pozostają zoom optyczny oraz autofokus. Nowy Coolpix oferuje tryb nagrywania obrazu zarówno w zwolnionym, jak i przyspieszonym tempie z szybkością do 120 klatek na sekundę (VGA). Filmy można nagrywać w formacie iFrame, a wbudowane złącze HDMI pozwala na bezpośrednie podłączenie aparatu do telewizora HD i wygodne odtwarzanie zdjęcia oraz filmów.

Aparat został wyposażony także we wbudowany odbiornik GPS umożliwiający wprowadzanie do plików znaczników geograficznych, które pokazują dokładne położenie miejsca, gdzie zostało zrobione zdjęcie.

Nikon Coolpix P510 dostępny będzie w trzech kolorach: czarnym, czerwonym i szarym. W sprzedaży pojawi się pod koniec marca 2012 r. Cena wyniesie około 430 dolarów.