Polska premiera kart Radeon HD 7950: Asus, HIS, Gigabyte

Nowe karty graficzne oznaczone symbolem HD 7950 wykorzystują możliwości 28 nm procesora graficznego Tahiti z rodziny Southern Islands. To pierwszy układ GPU na rynku produkowany w tym procesie technologicznym. Gracze mają do dyspozycji także 3 GB pamięci GDDR5 o przepustowości 240 GB/s, zaś sam rdzeń jest taktowany 800-megaherzowym zegarem.
Polska premiera kart Radeon HD 7950: Asus, HIS, Gigabyte
Karty objęte są 3-letnią gwarancją

Karty objęte są 3-letnią gwarancją

Nowe karty z chipem AMD zapowiadają się na przeboje rynkowe między innymi dzięki temu, że układ ten zapewnia wsparcie dla PCI Express 3.0, a przede wszystkim – jako pierwszy procesor GPU – dla DirectX 11.1. Kolejna ważna informacja dotyczy nowej architektury Graphics Core Next, która jest jednym ze sposobów, w jaki AMD chce zaistnieć na rynku rozwiązań graficznych dla profesjonalistów.

Użytkownik karty Radeon HD 7950 będzie mógł korzystać z możliwości oprogramowania Eyefinity 2.0. To aplikacja dla tych graczy, którzy chcieliby na przykład cieszyć się obrazem 3D w rozdzielczości 1080p na trzech monitorach w tym samym czasie. Eyefinity 2.0 to także sposób na wyświetlanie obrazów na kilku monitorach w różnej rozdzielczości.

Specjaliści AMD zadbali, aby nowy produkt charakteryzował się niskim poborem energii, za co odpowiada technologia ZeroCore Power. Dlatego przy maksymalnej mocy 200 W, w stanie spoczynku pobór ma wynosić zaledwie około 3 W.

Nowe karty graficzne dostępne w sklepie internetowym Chip.pl oraz w salonach Komputronika.