Polska premiera supercienkiego tabletu Toshiba AT200

Produkt, który został zaprezentowany po raz pierwszy na targach IFA 2011, zebrał wówczas znakomite recenzje. Specjaliści zwracali uwagę między innymi na znakomite możliwości, a także ultracienką obudowę (7.7 mm) i niewielką – jak na urządzenie z 10-calowym ekranem – wagę (558 gramów). To właśnie dotykowy, niezwykle czuły ekran o wysokim kontraście i rozdzielczości 1280 x800 pikseli, ma stanowić koronny atut urządzenia w konkurencji z rywalami. Początkowo tablet będzie pracował pod kontrolą systemu Android 3.2 Honeycomb. Producent zapowiedział już jednak przyszłą aktualizację oprogramowania do najnowszej wersji 4.0 – Ice Cream Sandwich. Toshiba zadbała także o dostęp do takich portów i interfejsów, jak: micro-USB, micro-SD, Wi-Fi czy Bluetooth.
Polska premiera supercienkiego tabletu Toshiba AT200
Toshiba AT200 już (prawie) w Polsce

Toshiba AT200 już (prawie) w Polsce

Użytkownik otrzymuje do dyspozycji 5-megapikselowy aparat cyfrowy i 2-megapikselową kamerę HD do wideokonferencji. Według danych producenta w pełni naładowana bateria gwarantuje do 8 godzin ciągłego odtwarzania filmów. Przyjemność seansu zwiększa jakość dźwięku płynącego z dobrej klasy głośników (2 x 1.5 W). W razie potrzeby, port micro-HDMI umożliwia podłączenie tabletu do telewizora i oglądanie filmów HD na dużym ekranie.

Co ciekawe, użytkownik tabletu – poza standardowym dostępem do serwisu Android Market – może także korzystać z biblioteki rozwiązań w Toshiba Places. Kolejną niespodzianką jest procesor. Zamiast stosowanego zwykle w tabletach tej klasy układu Tegra 2, Toshiba zdecydowała się na rozwiązanie Texas Instruments OMAP 4430 taktowane z częstotliwością 1.2 GHz.

Specjaliści zwracają uwagę, że dzięki temu model AT200 nie musi borykać się z pewnymi ograniczeniami dotyczącymi odtwarzanych plików filmowych, jakie występują czasem w przypadku Tegra 2. Użytkownik może też korzystać z 1 GB pamięci RAM i pamięci wewnętrznej (do 64 GB).

Cena tabletu Toshiba AT200 zaczynać się będzie od 2200 złotych.