Qualcomm zapowiada piątą generację platformy Gobi

Qualcomm zaprezentował piątą generację zintegrowanej platformy transmisji danych Gobi dla urządzeń mobilnych (laptopów, tabletów oraz urządzeń łączących te dwa rozwiązania tzw. convertibles). Bazując na bezprzewodowych modemach Gobi 4G LTE – MDM9615 oraz MDM9215 – technologia zapewnia szybką łączność LTE w sieciach FDD i TDD, umożliwiając jednocześnie wsteczną kompatybilność zarówno z HSPA+, jak i EV-DO. Pozwoli to na wsparcie regionalnych częstotliwości LTE i obsługę istniejących technologii 2G/3G, umożliwiając urządzeniom Gobi 4G LTE połączenie z szybszymi sieciami LTE lokalnie i możliwość utrzymania łączności z Internetem wszędzie na świecie poprzez sieci 3G.
Qualcomm zapowiada piątą generację platformy Gobi
Qualcomm prezentuje piątą już generację platformy Gobi

Qualcomm prezentuje piątą już generację platformy Gobi

Platforma obsłuży czołowe systemy operacyjne, takie jak Windows 8 oraz Android, dzięki szerokopasmowemu interfejsowi z wyborem operatora. Została stworzona także z myślą o zapewnieniu wsparcia czołowym systemom operacyjnym na wielu platformach obliczeniowych, wliczając w to dwu- oraz czterordzeniowe procesory Snapdragon czy platformy x86.

Wbudowane moduły bazujące na piątej generacji Gobi będą początkowo dostępne w ofercie Huawei, Novatel Wireless, Option, Sierra Wireless oraz ZTE w szeregu rozwiązań i konfiguracjach regionalnych.