SUSE kończy 20 lat!

SUSE – wieloletni dostawca korporacyjnych rozwiązań linuksowych – podczas odbywających się na całym świecie imprez przedstawi przełomowe wydarzenia ze swej historii oraz omówi plany rozwoju. Kulminacją serii imprez będzie SUSECon 2012 (www.suse.com/events/susecon), prestiżowe spotkanie klientów, partnerów i entuzjastów oprogramowania SUSE.
SUSE kończy 20 lat!
Suse kończy 20 lat

Suse kończy 20 lat

SUSE planuje przygotowanie informacji i działań przedstawiających drogę, jaką firma przeszła od swoich początków w branży oprogramowania open-source do partnerskiej współpracy z wiodącymi w świecie dostawcami oprogramowania, z którymi wspólnie dostarcza ekonomiczne, nowatorskie rozwiązania do obsługi infrastruktury IT.

Korzenie SUSE sięgają września 1992 r., kiedy to trzech niemieckich studentów matematyki i inżynier programista świeżo po dyplomie utworzyli firmę programistyczną zajmującą się również doradztwem w dziedzinie systemu UNIX. Dostrzegając potencjał systemu Linux, zespół postanowił zająć się dystrybucją systemów operacyjnych Linux i świadczeniem usług wsparcia. Wybrano nazwę “S.u.S.E.” – skrót od niemieckich słów “opracowanie oprogramowania i systemów”. Nazwę z czasem skrócono do postaci “SUSE”.