To już siódma edycja darmowego antywirusa avast!

“avast! Free Antivirus to nasz flagowy produkt. Oznacza to, że dla każdej nowej generacji avast! oferujemy więcej funkcji w darmowym produkcie niż mieliśmy w poprzednich wersjach premium”, powiedział Vince Steckler, Dyrektor Generalny Avast Software. “avast! 7 nie jest wyjątkiem od tej reguły, choć ostatnie odświeżenie produktu było tylko rok temu.”
To już siódma edycja darmowego antywirusa avast!
avast! Free Antivirus 7

avast! Free Antivirus 7

Wiele z dostępnych technologii w avast! 7 Free Antivirus nie jest jeszcze dostępnych w innych płatnych produktach. W avast! Free Antivirus została wykorzystana technologia chmury, która zapewnia użytkownikom aktualizacje strumieniowe i pozwala dokładniej odróżnić pliki złośliwe od czystych.

“Dzięki avast! 7 nasi użytkownicy mają program antywirusowy, który jest gotowy na wyzwania dzisiejsze – i wyzwania dnia jutrzejszego”, powiedział pan Steckler. avast! 7 jest kompatybilny z Windows 8 Beta i obejmuje specyficzne cechy dla tego systemu operacyjnego, takie jak Early-Load Antimalware Driver (ELAM) przeciwko rootkitom i bootkitom.

Wszyscy użytkownicy programu avast! 7, poza codzienną aktualizacją bazy wirusów, mogą korzystać ze strumieniowej aktualizacji opartej na chmurze. Przez cały dzień strumienie Avast aktualizują bazy wirusów użytkowników, dając im szybciej ostrzeżenia o nowym złośliwym oprogramowaniu. To uzupełnia regularne aktualizacje bazy wirusów, zapewniając ciągłe informacje i ochronę niezależnie od połączenia internetowego.

Funkcja FileRep umożliwia szybszą identyfikację zagrożeń dzięki sortowaniu nowych, potencjalnie niebezpiecznych plików od znanych, bezpiecznych. Celem FileRep jest kategoryzowanie wszystkich plików w Internecie wśród setek milionów innych wykonywalnych plików umieszczonych już w bazie danych – chmurze. Dane pochodzące ze społeczności CommunityIQ, pomagają programowi avast! zdecydować, które pliki powinny być umieszczone w AutoSandbox.

“Zdalne wsparcie umożliwia zaawansowanym użytkownikom pomoc swoim przyjaciołom w rozwiązywaniu ich problemów komputerowych”, powiedział Ondrej Vlcek, Dyrektor Działu Technicznego Avast Software. Użytkownik avast! może podłączyć się do komputera drugiego użytkownika avast!, dzięki czemu “pomocnik-przyjaciel” może zdalnie rozwiązać komputerowy problem. Nie jest potrzebny żaden dodatkowy program do zdalnego połączenia. Połączenie kierowane przez serwery Avast zapewnia bezpieczny i pewny sposób, aby pomóc – bez konieczności wychodzenia z domu.

“Wraz z portalem zarządzania Avast oferujemy naszym zaawansowanym użytkownikom dbanie o bezpieczeństwo wszystkich komputerów w ich rodzinie”, powiedział pan Vlcek. Użytkownicy kont mogą zobaczyć informacje o zainstalowanym programie avast! na każdym komputerze, jego statusie, a także ochronie każdej maszyny.

Ulepszona wtyczka do przeglądarki WebRep może teraz wykrywać fałszywe witryny. “Dodaliśmy dane o stronach wyłudzających z naszego laboratorium antywirusowego do ratingu stron WWW, aby dostarczyć wszystkim użytkownikom bardziej kompletnego pakietu informacji”, wyjaśnił pan Vlcek. Oprócz witryn wyłudzających informacje WebRep może także wykrywać fałszywe i podstawione certyfikaty SSL, zapobiegając atakom typu man-in-the-middle kierowanym przeciwko witrynom HTTPS.