Koniec rejestracji na ekstremalny konkurs programistyczny

W tym roku chęć udziału w maratonie wyraziło prawie 50 drużyn więcej niż w roku 2011. 169 zapisanych drużyn w niedzielę 11 marca 2012 roku, o godzinie 9.00 zasiądzie przed swoimi komputerami i będzie rozwiązywać zadania, których autorami są pracownicy firmy Future Processing z Gliwic. W czasie 5 godzin zegarowych pierwszego, zdalnego etapu konkursu, który odbędzie się za pośrednictwem strony internetowej www.deadline24.pl 480 uczestników będzie musiało wygenerować odpowiedzi na zadania i przesłać je na serwer sprawdzający.
Zdalne eliminacje – w oparciu o stronę konkursu www.deadline24.pl - odbędą się już 10 marca
Zdalne eliminacje – w oparciu o stronę konkursu www.deadline24.pl - odbędą się już 10 marca
Deadline24

Deadline24

Poznaliśmy 90 szczęśliwców, którzy 10 kwietnia zjadą szolą [po Śląsku windą] na poziom -320 w zabrzańskiej Kopalni Guido. Tam, w specjalnie przygotowanych komorach będą rywalizować ze sobą przez 24 godziny, zmagając się tym samym: z własnymi słabościami i zmęczeniem. Tradycyjnie, towarzyszyć im będą pogodne stworki zwane Żukoskoczkami, które będą mieć mnóstwo przygód. Po tak morderczej walce, na spotkaniu podsumowującym konkurs (czyli 11 kwietnia, zaraz po zakończeniu maratonu), trzem najlepszym drużynom zostaną wręczone atrakcyjne nagrody (Samsung Galaxy Tab, Netbook Acer eMachines, Amazon Kindle).

Pomysł stworzenia ekstremalnego maratonu dla programistów narodził się dokładnie trzy lata temu w głowach – Tomasza Łakoty i Mateusza Brzeszcza, wówczas pracowników Future Processing. Wtedy, po raz pierwszy uczestnicy mogli wziąć udział w rywalizacji podczas jedynego w swoim rodzaju, wyzwania programistycznego w Polsce.

W roku ubiegłym, finał odbył się na Wydziale AEI Politechniki Śląskiej. Do eliminacji zgłosiło się wówczas 106 trzyosobowych drużyn, z czego do drugiego etapu, dostało się 30. W 2011 roku, zmagania zwyciężył zespół “The Flying Pigs” (Uniwersytet Warszawski). Drugie i trzecie miejsce należało kolejno do drużyn: “feexs.com”, “Queueing”.

Udział w maratonie jest bezpłatny. Więcej szczegółów dotyczących Deadline24, na stronie: www.deadline24.pl