Angry Birds w kosmosie!

Pierwszy pełnoprawny sequel kultowej gry.

Angry Birds to gra kultowa, dostępna właściwie na wszystkie możliwe systemy mobilne. Druga część, czyli Angry Birds Seasons i trzecia, czyli Angry Birds: Rio były równie fajne, ale… nie wnosiły praktycznie nic nowego, poza setkami nowych map i drobnych usprawnieniach technicznych. Czy Angry Birds: Space to kolejna próba na łatwy zarobek?

Nic bardziej mylnego! Gra została gruntownie odświeżona. Oprawa graficzna, z pozoru bardzo podobna, wygląda dużo lepiej i jest zrobiona bardzo dokładnie. Jednak to, co najważniejsze, to zmiana samej rozgrywki. Angry Birds teraz fruwają w kosmosie, w stanie nieważkości. Złe świnki, które ptaki muszą przepędzić, znajdują się na planetach, na których działa pole grawitacyjne. To zupełnie zmienia zasady gry i… wciąga jak diabli!

Gra dostępna jest na iPhone’a, iPada, Androida, Windows i OS X. Autor tego newsa, mając Windows Phone’a, ukradł koledze smartfona z Androidem, zamknął się w pokoju i twierdzi, ze pracować nie będzie a telefonu nie odda, dopóki nie przejdzie gry. No cóż…