Case study: Szybsze odtwarzanie danych w Grupie Nowy Styl

Grupa Nowy Styl to jeden ze światowych liderów w produkcji i sprzedaży różnorodnych mebli biurowych i krzeseł. Doskonały model biznesowy sprawia, że produkty konsorcjum dostępne są w 60 krajach, na sześciu kontynentach.
Krzesła marki Forum Seating – jednej z marek Grupy Nowy Styl – znalazły się na wszystkich polskich stadionach Mistrzostw Europy.
Krzesła marki Forum Seating – jednej z marek Grupy Nowy Styl – znalazły się na wszystkich polskich stadionach Mistrzostw Europy.

Niniejszy materiał powstał przy współpracy z firmą Microsoft.

Krzesła marki Forum Seating – jednej z marek Grupy Nowy Styl – znalazły się na wszystkich polskich stadionach Mistrzostw Europy.

Krzesła marki Forum Seating – jednej z marek Grupy Nowy Styl – znalazły się na wszystkich polskich stadionach Mistrzostw Europy.

Rozwój firmy oraz konieczność bezpiecznego przechowywania rosnącej ilości danych skłoniła przedsiębiorstwo do wprowadzenia Microsoft System Center Data Protection Manager 2010. Scentralizowany system zabezpieczania danych i aplikacji nie tylko zwiększył poziom ochrony przedsiębiorstwa, ale przyczynił się również do wzrostu efektywności działań i procesów IT. Narzędzie w sposób ciągły zabezpiecza kluczowe dane z serwerów Microsoft, tworząc kopie na solidnej i prostej w zarządzaniu platformie, umożliwiając bezstratne i wyjątkowo szybkie odzyskiwanie danych. Rozwiązanie wpłynęło na szybkość wykonywania kopii zapasowych i aż dziesięciokrotnie skrócił czas konieczny do ich odtworzenia.

Sytuacja

Nowy Styl dążył do wprowadzenia w pełni automatycznego rozwiązania zwiększającego bezpieczeństwo danych strategicznych firmy. Miało ono również skrócić czas wykonywania backupów oraz odzysku zapisanych danych, systemów i aplikacji.

Rozwiązanie

Grupa poszukując w pełni zautomatyzowanego i łatwego w obsłudze rozwiązania zdecydowała się na kooperację z poznańską firmą INTS, która opiniowała zastosowane rozwiązanie Microsoft oraz uczestniczyła w jego wdrożeniu.

Ideą wprowadzenia oprogramowania DPM było zabezpieczenie posiadanych danych, systemów operacyjnych oraz wykorzystywanych aplikacji Microsoft. Szybkość przetwarzanych danych powoduje, że jest ono doskonałym narzędziem RCO, dzięki któremu możliwe jest szybkie przywrócenie spójności rozproszonych danych. Poza tym wykonywany w piętnastominutowych interwałach, w pełni automatyczny backup danych minimalizuje wskaźniki RPO. W przypadku awarii maksymalna ilość utraconych danych odpowiada zaledwie 15 minutom pracy w trybie rzeczywistym.

Grupie zależało na rozwiązaniu, które poza całkowitą kompatybilnością z dotychczasową infrastrukturą zabezpieczy strategiczne dla działania firmy, dynamiczne aplikacje pracujące w środowisku Windows Server. Funkcjonalność narzędzia pozwoliła na ochronę baz danych SQL Server oraz Exchange Server, a dzięki opatentowanej technologii filtrowania zredukowano rozmiar pełnych kopii zapasowych. Zakładanym rezultatem wprowadzenia oprogramowania była również redukcja czasu związana z ograniczeniem konieczność jego nieustającej kontroli i administracji. Przedsiębiorstwo dążyło do wprowadzenia scentralizowanego, całkowicie automatycznego rozwiązania, które dzięki intuicyjnemu interfejsowi ułatwi codzienną pracę z urządzeniem.

Korzyści

  • maksymalna ochrona danych strategicznych Grupy, ich bezstratne odzyskiwanie;
  • zabezpieczenie aplikacji dynamicznych SQL Server oraz Exchange Server;
  • dziesięciokrotne zmniejszenie czasochłonności odzysku danych;
  • przyjazny i intuicyjny interfejs niewymagający przeprowadzania dodatkowych szkoleń generujących zbędne koszty;
  • efektywny mechanizm magazynowania, dzięki innowacyjnej technologii filtrowania.

Opinie klienta i wykonawcy

Piotr Ziemiański, szef infrastruktury IT w Nowym Stylu:

“Powodem wdrożenia Data Protection Manager była chęć ochrony strategicznych danych naszego przedsiębiorstwa. Szczególnie zależało nam na ich zabezpieczeniu przed błędami ludzkimi. Chcieliśmy zminimalizować ryzyko związane z niecelowymi i celowymi usunięciami danych oraz ich utratą spowodowaną zdarzającymi się nieprawidłowościami w działaniu sprzętu.”

Robert Szczodrzyński, prezes firmy INTS Polska, która zrealizowała projekt:

“Z firmą Nowy Styl współpracujemy od trzech lat, dlatego zależało nam na wdrożeniu, które doskonale spełni wymagania klienta oraz zagwarantuje maksymalne bezpieczeństwo jego danych. Wcześniejsze konsultacje oraz dwustronna współpraca przy przygotowaniu projektu spowodowały, że kompletna implementacja System Center Data Protection Manager 2010 odbyła się bezproblemowo i trwała zaledwie miesiąc.”

Podsumowanie

Klient: Grupa Nowy Styl

Wykonawca: INTS

Wprowadzone narzędzie: Microsoft System Center Data Protection Manager 2010