Corel VideoStudio Pro X5 stawia na HTML5

Firma Corel poinformowała o wprowadzeniu na rynek programu Corel VideoStudio Pro X5 — najwszechstronniejszej wersji oprogramowania do edycji nagrań wideo tej firmy. VideoStudio Pro X5 wyznacza nowe standardy Corelowi dzięki wprowadzeniu funkcji nagrań ekranowych i obsługi formatu HTML5, przyspieszeniu z wykorzystaniem procesorów wielordzeniowych i zaawansowanym możliwościom kompozycji nagrań wideo, zachowując przy tym ulubione przez użytkowników elementy interfejsu. Duża szybkość działania, jak nas zapewnia Corel. obszerne kolekcje narzędzi twórczych i przyjazny interfejs użytkownika sprawić mają, że program ten przełamuje dotychczasowe ograniczenia edycji nagrań wideo poprzednich wersji.
Corel VideoStudio Pro X5 stawia na HTML5
Corel VideoStudio Pro X5

Corel VideoStudio Pro X5

“Użytkownicy doceniają program VideoStudio Pro za możliwość łatwego przygotowywania materiałów filmowych, dużą szybkość działania oraz imponujące efekty artystyczne” — mówi Jan Piros, starszy menedżer produktu w dziale Digital Media firmy Corel.

“Poprzez VideoStudio Pro X5 wzmocniliśmy nasze dążenia do uzyskania wydajnych i nowoczesnych rozwiązań. Oferujemy nowe, zaawansowane funkcje i wszechstronne narzędzia, takie jak nagrywanie ekranu czy obsługa formatu HTML5. Nasz program daje szerokie możliwości obróbki materiałów wideo zarówno entuzjastom serwisu YouTube i autorom domowych nagrań wideo, jak i właścicielom małych firm oraz nauczycielom”.

Program VideoStudio Pro X5 jest pierwszym programem do edycji materiałów wideo, który obsługuje format HTML5 — nowoczesną technologię internetową, która rewolucjonizuje dystrybucję i odbiór materiałów wideo w Internecie. Użytkownicy mogą generować oparte na hiperłączach ekranowe punkty dyspozycji i rozdziały, grafikę i tytuły. Sprawia to, że program jest zapowiada się jako dobre narzędzie dla użytkowników chcących uzyskać interaktywne internetowe materiały wideo.

“Format HTML5 daje wiele możliwości integrowania nagrań wideo z witrynami internetowymi. Pliki wideo w natywnym formacie HTML5 mogą być odtwarzane w dowolnej przeglądarce. Format ten jest zaawansowanym, elastycznym rozwiązaniem dla programistów, którzy zmagają się z ograniczeniami w zakresie przesyłania materiałów wizualnych przy użyciu modułów dodatkowych” — mówi Rob Enderle, prezes i główny analityk firmy Enderle Group. “Program VideoStudio Pro X5 jest pionierskim rozwiązaniem w swojej kategorii, ponieważ po raz pierwszy daje możliwość tworzenia materiałów w formacie HTML5 szerokiemu gronu użytkowników. Atrakcyjność cenowa tego narzędzia znacznie poszerza grupę osób, które mogą tworzyć materiały multimedialne w formacie HTML5. To z kolei przyczynia się do zwiększenia ilości materiałów zintegrowanych z nowoczesnymi witrynami internetowymi”.

Program Corel VideoStudio Pro X5 udostępnia nowe narzędzia do obsługi dynamicznych, interaktywnych materiałów wideo

  • Autorskie publikacje w formacie HTML5: Użytkownicy mogą teraz łatwo tworzyć nagrania wideo w formacie HTML5, co pozwala zastosować oparte na hiperłączach ekranowe punkty dyspozycji i rozdziały. Program VideoStudio Pro X5 umożliwia eksportowanie materiałów wideo HTML5 zarówno do formatu WebM, jak i MPEG-4 (H.264), więc filmy mogą być wyświetlane w dowolnej przeglądarce internetowej, która jest zgodna z tymi standardami. Ponadto użytkownicy mogą otwierać i edytować swoje filmy w formacie HTML5 w innych aplikacjach do opracowywania materiałów w HTML5.
  • Nagrania ekranowe: Dzięki nowym narzędziom do nagrań ekranowych użytkownicy mogą tworzyć dopracowane filmy z ekranu — uzupełnione o animacje, efekty, muzykę, tytuły i narracje. Program umożliwia ponadto uzyskanie profesjonalnych filmów szkoleniowych w formacie DVD lub eksportowanie ich do serwisów YouTube, Facebook, Flickr albo do plików w formacie MPEG-2, MPEG-4 (H.264) czy WebM.
  • Ścieżki multimedialne: VideoStudio Pro X5 obsługuje do 21 ścieżek wideo lub grafiki, dwie ścieżki tytułów lub napisów oraz cztery ścieżki dźwiękowe.
  • Zaawansowane przyspieszenie z wykorzystaniem procesorów wielordzeniowych: Program VideoStudio Pro X5 obsługuje wielowątkowość i w pełni korzysta z mocy obliczeniowej nowoczesnych komputerów z procesorami wielordzeniowymi. Przypisując różne procedury programu do różnych rdzeni, wersja X5 zwiększa szybkość działania o wiele bardziej niż w przypadku prostego poszerzenia o dodatkowe możliwości adresowania pamięci w systemach 64-bitowych.
  • Importowanie grafik wielowarstwowych: Do filmów można już dodawać wielowarstwowe grafiki w formacie Corel PaintShop Pro — wystarczy przeciągnąć grafikę na oś czasu. Program VideoStudio Pro X5 automatycznie dodaje poszczególne warstwy grafiki do oddzielnych ścieżek na osi czasu, dzięki czemu efekty i filtry można stosować do każdej warstwy osobno i uzyskiwać w ten sposób unikatowe efekty animacji.
  • Obsługa filmów poklatkowych z cyfrowych lustrzanek jednoobiektywowych firmy Canon: VideoStudio Pro X5 obsługuje tworzenie animacji poklatkowych za pomocą nowych modeli lustrzanek cyfrowych firmy Canon. Wystarczy podłączyć lustrzankę cyfrową zgodną ze standardem Live View do komputera stacjonarnego lub przenośnego kablem USB.
  • Obsługa formatu 50p/60p: VideoStudio Pro X5 zapewnia pełną obsługę kamer 50/60p.
  • Importowanie wideo 3D: Program VideoStudio Pro X5 już obsługuje rejestrację za pomocą kamer internetowych 3D, dzięki czemu można łatwo importować i edytować nagrania wideo w formatach 3D, takich jak Multiview Video Coding (MVC) i Multiple Picture Object (MPO).
  • Organizacja szablonów: VideoStudio Pro X5 umożliwia szybkie opracowywanie filmów z wykorzystaniem szablonów. Biblioteka obecnie zawiera kartę Projekt natychmiastowy, która ułatwia przeglądanie, wyświetlanie podglądu i wybieranie szablonów.
  • Przewodnik Corel Guide: Specjalny przewodnik w programie zapewnia nieprzerwany dostęp do szkoleniowych nagrań wideo online, szablonów, pomocy, aktualizacji produktów, płatnych materiałów dodatkowych, filmów szkoleniowych i innych materiałów.

Program Corel VideoStudio Pro X5 jest dostępny w wersji elektronicznej do pobrania (ESD) w witrynie www.corel.com w języku angielskim, niemieckim, francuskim, holenderskim, włoskim, hiszpańskim, polskim i rosyjskim. Wersje pudełkowe będą dostępne od 21 marca 2012 roku w międzynarodowej sieci sprzedaży firmy Corel w sugerowanej cenie detalicznej 69,99 euro. Użytkownicy programu VideoStudio Pro w wersji X3 lub nowszej są uprawnieni do zakupu uaktualnienia programu w cenie 49,99 euro. Dostępne są również wersje komercyjne i edukacyjne w postaci licencji wielostanowiskowych. Aby pobrać w pełni funkcjonalną wersję próbną programu Corel VideoStudio Pro X5 lub uzyskać więcej informacji na jego temat, należy odwiedzić witrynę www.corel.com/videostudio. Wszystkie podane ceny są sugerowanymi cenami detalicznymi i zawierają podatek VAT.