Crystal Dynamics pracuje nad wskrzeszeniem serii Soul Reaver?

Pojawiły się doniesienia jakoby studio Crystal Dynamics oprócz nowego Tomb Raider przygotowywało też kolejną odsłonę serii Soul Reaver. Miałoby to być całkowicie przerobiona gra z zupełnie nowym kierunkiem artystycznym.

Soul Reaver ukazał się w 1999 roku jako sequel gry Blood Omen: Legacy of Kain. Scenariusz wyszedł spod rąk Amy Hennig, która później kierowała pracami nad serią Uncharted w studiu Naughty Dog. Gra wyróżniała się mrocznym, gotyckim klimatem i opowiadała o wojnach wampirów. Gracz posiadał możliwość przejścia do świata duchów i zmieniać tam otoczenie co wypływało na także i normalny plan egzystencji.

Seria The Legacy of Kain zakończyła się w 2003 roku wraz z grą Legacy of Kain: Defiance. Soul Reaver. W zeszłym roku właściciel praw do serii Square Enix przeprowadził ankietę wśród Graczy na temat tytułu potencjalnej gry. Do wyboru były cztery: Obsidian Blood, Obsidian Sun, Dead Sun i Revenant

Na początku tego miesiąca do studia Crystal Dynamics dołączył Cory Barlog, który pracował wcześniej nad serią God of War. Ma on pomóc w pracach nad Tomb Raider i nad nową nie zapowiedzianą jeszcze grą. Czyżby miał to być Soul Reaver?

0
Źródło: Gambler.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.