Do GG zawitały aplikacje

Rozwiązanie wprowadza nowe, unikatowe możliwości komunikacji w czasie rzeczywistym, wyróżniając je na rynku aplikacji. Decydującym elementem jest fakt, że GG w większości przypadków jest na stałe uruchomione w komputerze użytkownika, a dzięki temu również stale działają przygotowane na komunikator aplikacje. Po raz pierwszy w taki sposób możliwe jest tworzenie własnych rozszerzeń dla GG z potencjałem dotarcia do ponad 6-milionowej społeczności.
Do GG zawitały aplikacje

Użytkownicy mogą już wybierać spośród bezpłatnych rozszerzeń do komunikatora, dostępnych po uruchomieniu najnowszej wersji GG: pogoda, program kin z całego kraju, horoskop, rysownik – tablica do wspólnego rysowania on-line, alarm, słownik językowy, gry (w tym logiczno-zręcznościowa gra Piaskozamek). Pasek z aplikacjami można szybko jednym kliknięciem wysuwać i chować z boku listy kontaktów. Dodatkowo użytkownik sam decyduje o ich kolejności, dowolnie rozbudowując komunikator lub też usuwając wybrane aplikacje w razie potrzeby.

Z potencjału dotarcia do kilku milionów użytkowników zdecydowali się skorzystać już na starcie nowego GG duzi wydawcy internetowi: AutoCentrum.pl, Bankier.pl, GryOnline.pl, Interia.pl (Ding), Onet.pl (Zapytaj.onet.pl), PC World, Polskie Radio, Radio ZET, Wp.pl.

Przygotowali oni własne aplikacje, które można bezpłatnie instalować w swoim GG. Użytkownicy komunikatora zyskują dzięki nim dostęp do notowań giełdowych i cen paliw, porad, wiadomości z portali, przeglądu nowości ze świata gier i muzyki.

Unikatowym rozwiązaniem, w porównaniu do podobnych rozwiązań w Internecie, jest natychmiastowa komunikacja – czyli działanie GG w czasie rzeczywistym, w tle. Wykorzystując tę zaletę aplikacje przygotowane dla GG są cały czas aktywne. To duża przewaga, na przykład przy notowaniach lub wiadomościach, także z blogów. Przykładowo: jeśli kurs interesującej nas spółki giełdowej osiągnie wpisaną przez nas cenę, komunikator powiadomi nas o tym, podobnie jak powiadamia o wiadomościach od znajomych. Tzw. “instant messaging” został wykorzystany w innych aplikacjach.

Rozszerzenia dla GG mogą być używane jako osobne tzw. gadżety na pulpit komputera. Dzięki temu, że aktywują się one przy każdym uruchomieniu komunikatora, można non-stop śledzić ich działanie (np. wiadomości publikowanie w czasie rzeczywistym).

Tworzenie aplikacji odbywa się dzięki otwartemu API – http://dev.gg.pl/. Na jego bazie możliwe jest tworzenie zarówno zaawansowanych, jak i prostych funkcjonalności, np. połączenie bloga z GG. Już wkrótce GG zaprezentuje aplikację dla blogerów, na przykładzie aplikacji dla blogera Kominka.

GG udostępnia możliwość integracji ze swoją platformą komunikacyjną każdemu: zarówno początkującemu developerowi aplikacji, jak i dużym firmom, które chcą w ten sposób skorzystać z dostępu do jednej z największych społeczności w polskim Internecie.

Zakres zastosowań kolejnych aplikacji jest praktycznie nieskończony i zależy tylko od wyobraźni ich twórców.

Jedną z zalet aplikacji w GG jest ich wszechdostępność, zgodnie ze strategią rozwoju komunikatora. Zainstalowana raz aplikacja jest dostępna dla użytkownika pod danym numerem GG, bez względu na to, czy zaloguje się on w wersji GG na komputer, przeglądarkę, czy w komórce. Różnice mogą jedynie wynikać z ograniczeń systemów mobilnych. GG z katalogiem aplikacji dla telefonów z systemem Android zostanie udostępnione dzisiaj. Wersja na iOS (iPhone) pojawi się w najbliższych dniach.

Aplikacje są bezpłatne.

Wprowadzanym zmianom w GG towarzyszy kampania reklamowa, największa w dotychczasowej historii komunikatora.

Katalog Aplikacji dla GG: http://beta.gg.pl/#apps/ Wprowadzenie Katalogu Aplikacji to kolejny krok w rozwoju sieci GG, zapowiedziany w lutym podczas wydania nowego GG – http://beta.gg.pl/info