Ekonomiczny gryzoń dla zapalonych graczy

W pudełku znajdziemy oprócz samej myszy znajdziemy płytkę ze sterownikami, instrukcję w języku polskim i angielskim oraz… małe okrągłe pudełko. W środku tej czarnej “puderniczki” czeka na nas siedem odważników. Gracz będzie mógł zwiększyć wagę myszki o 40 gram dopasowując ją do swoich potrzeb. Gryzoń jest świetnie wyprofilowany, dobrze “leży” w dłoni. Pod tym jednak warunkiem, że jest to nasza prawica. Po obu bokach myszy gumowane powierzchnie zapewniają pewny uchwyt, a to dość istotna rzecz podczas gorącej rozgrywki. Do dyspozycji mamy siedem klawiszy w tym dwa programowalne do których możemy przypisać po trzy sekwencje działań. Co dość istotne, gryzoń zapamięta je i nawet po zmianie komputera zachowamy nasze ustawienia.
Ekonomiczny gryzoń dla zapalonych graczy

Zaprogramować możemy cztery rozdzielczości pracy sygnalizowane różnokolorowym podświetleniem rolki. Zakres zmian rozdzielczości mieści się między 400 dpi a 4000 dpi. Możemy ponadto ustawić ją dla każdej osi niezależnie. Zmiany dzięki oprogramowaniu wprowadza się dość łatwo. Możemy też “nagrać” sekwencję wciskanych klawiszy. Opóźnienia – można powiedzieć – są pomijalne, gdyż gryzoń “wysyła” raport o swoim położeniu co 2 milisekundy. Myślę że to wystarczająca rekomendacja dla graczy, choć dwa razy droższe myszki pracowały dwa razy szybciej.

Jak przystało na produkt dla graczy ten laserowy gryzoń jest połączony z komputerem kabelkiem. Co prawda nie ma sznurowego oplotu, ale za to pozłacaną końcówkę USB. Wygląd i estetyka to oczywiście rzecz gustu, choć mi akurat odblaskowe powierzchnie i kolor plastiku nie bardzo się spodobały. Podczas rozgrywki prezencja produktu nie ma jednak większego znaczenia. Liczy się wygoda i precyzja, a tu było znacznie lepiej. Łatwo było zmienić rozdzielczość “w locie” (wyraźnie sygnalizowany kolorem podświetlenia), długie podstawowe klawisze dają swobodę i pewność przy grze. W trakcie zabawy można było “zapomnieć” o myszy. Nie tylko nie przeszkadzała, ale i po krótkim czasie można się przyzwyczaić do całkiem ergonomicznego układu klawiszy by efektywnie wykorzystać jej możliwości. Potencjał tego gryzonia i jego rozsądna cena wydają się być całkiem dobrą rekomendacją.

Robert Dutkiewicz

iBOX Dominator


Dane techniczne:
Typ: laserowa
Komunikacja: przewodowa USB
Liczba przycisków: 7
Programowanie przycisków: tak
Rolka przewijania: tak
Profil: dla praworęcznych
Gwarancja:24 miesiące

PLUSY:

programowalne klawisze
makra zapisywane w pamięci myszy
duża czułość
podświetlenie

MINUSY:
jedynie dla praworęcznych

Cena sugerowana: 90 zł
Sprzęt do testów dostarczył:iBOX