iPad 3 – eBay spodziewa się (kolejnego) boomu na tablety

W czasie technologicznego boomu wiele marek oferuje coraz większy wybór elektronicznych gadżetów. Z pewnością niedługo sprzedaż tabletów przerośnie sprzedaż komputerów stacjonarnych. Wprowadzenie iPada 3 i towarzyszące temu wydarzeniu przypuszczenia to wspaniała gratka dla łowców okazji. W Internecie z łatwością można znaleźć poprzednie generacje iPadów – nowe i używane – w rewelacyjnych cenach.
Premiera iPada 3 wywoła boom na wcześniejsze iPady?
Premiera iPada 3 wywoła boom na wcześniejsze iPady?
Premiera iPada 3 wywoła boom na wcześniejsze iPady?

Premiera iPada 3 wywoła boom na wcześniejsze iPady?

Jak oceniasz obecną sytuację tabletów w Polsce, jak będzie ona wyglądała za 2 lata?

W ostatnich dwóch latach tablety zmieniły się z urządzeń, które prawie nikogo nie interesowały, w trendy gadżety widoczne na każdym kroku

. Mówi Szymon

W Polsce też, tylko oczywiście z mniejszym nasileniem, bo są dla nas nadal dość drogie. Jestem jednak pewien, że ich popularność będzie nadal rosła. To już nie te duże, ciężkie i niewygodne klocki z rysikami znane przed laty. Tablet roku 2012 to naprawdę fajna zabawka do multimediów. Do konkretnej pracy już trochę mniej, ale to się z czasem też pewnie zmieni. Photoshop na iPada już jest.

Czy tablety mają szansę prześcignąć swoją popularnością obecne zjawisko ultrabooków?

Niejednokrotnie widziałem już osoby używające iPada z klawiaturą, więc czemu nie? Póki co tablety sprawdzają się najlepiej z multimediami. Do konkretnych zadań biurowych notebook czy ultrabook są nadal wygodniejsze. Ale wraz z rozwojem tabletów będzie się to zmieniać. Ludzie lubią urządzenia mobilne, lekkie, ładne i intuicyjne w obsłudze. Tablety spełniają wszystkie te wymagania i mimo, że osobiście nie wyobrażam sobie redagowania tekstu wyłącznie z użyciem ekranu dotykowego i pod systemem iOS czy Android, to wielu użytkowników nie potrzebuje do szczęścia wygodnej edycji tekstu czy grafiki. I to oni są zakochani w tabletach — dodaje Szymon.

Rewolucja, jakiej dokonał Apple wydając iPad 1 jest pewnie nie do powtórzenia. Czego oczekujesz od najbardziej innowacyjnej firmy w ich nowym urządzeniu?

Przede wszystkim lepszego ekranu. Konkurencja już ma urządzenia z matrycami HD Ready, więc czas na Apple. Szkoda tylko, że producent iPada wpakował się w proporcje 4:3. Przydałby się ekran szerokokątny. Oprócz tego wiele zmieniać już nie muszą. Mam tylko nadzieję, że jak zwykle zadbają nie tylko o silniejsze procesory, ale i lepsze baterie. Długi czas pracy bez zasilania, to jeden z największych plusów takich urządzeń.

Czy iPad3 będzie kolejnym lepszym iPadem czy ma szanse stać się po raz kolejny urządzeniem rewolucyjnym?

Nie sądzę, że będzie rewolucyjny. Co najwyżej znów zostawi konkurencję w tyle i doda takie funkcje, że badacze Samsunga zaczną rwać sobie włosy z głów by zrobić coś podobnego w najbliższych 6 miesiącach. Większa rewolucja może nadejść w przyszłości, gdy (jeśli) Apple wejdzie na rynek telewizorów. Wtedy dostaniemy pełen komplet urządzeń Apple i niesamowite możliwości integracji.

Czy konkurencja ze strony “typowych marek” technologicznych jest w stanie dogonić wizjonerską filozofię firmy Apple?

Póki, co nie ma szans. Nie dlatego, że produkty konkurencji są gorsze, ale dlatego, że mówiąc “tablet” myślimy “iPad”. Co, jak co, ale wypromować daną technologię, to Apple umie. Ile razy słyszałaś, że ktoś na odtwarzacz mp3 mówi iPod? Nawet, jeśli ma player innej marki? Tutaj leży siła Apple. Oraz oczywiście w AppStore, którzy jest platformą zamkniętą, nie ma tylu darmowych programów, co Android Market i ma swoje ograniczenia, ale po prostu uzależnia. Moim zdaniem w najbliższych latach nikt nie ma szans przegonić Apple pod względem popularności jednego modelu tabletu.

Netbook, tablet, ultrabook co dalej? Co pomoże nam w życiu jeszcze bardziej? Komputer robiący kanapki?

To by było coś! I niech jeszcze przynosi piwo z lodówki. A serio, to osobiście najbardziej czekam na ekrany w soczewkach kontaktowych, a wcześniej w okularach. To jest technologia, która może naprawdę zmienić świat. Rozpoznać znajomych mijanych na ulicy, pokazać dodatkowe informacje o mijanych restauracjach, pomóc w pracy, nauce i zabawie. Oczywiście rzeczywistość rozszerzona to kolejny krok w stronę całkowitego uzależnienia człowieka od technologii i łamania barier społecznych. Ale tego już się nie da zatrzymać. Trzeba nauczyć się używać i czerpać przyjemność.