Jakdojade.pl zmienia Google na Emapę

Od niedawna CITY-NAV sp. z o.o., twórca jakdojade.pl udostępnia testową wersję nowej odsłony portalu. Jest ona już oparta na platformie mapowej pochodzącej od Emapy. Zmiana dostawcy danych kartograficznych z dotychczasowego Google Maps wynikała z nowej polityki licencjonowania, wprowadzonej wraz z początkiem roku przez amerykańskiego giganta.
Jakdojade.pl zmienia Google na Emapę
Jakdojade.pl zmienia mapy na Emapę

Jakdojade.pl zmienia mapy na Emapę

Jak CITY-NAV pisze na swoim blogu: – Konieczność rezygnacji z map Google wynika ze zmiany licencji, w której Google wprowadza niezwykle wysokie opłaty za wykorzystywanie ich map. Opłaty znacznie przekraczające możliwości naszego portalu zmusiły nas do poszukania nowego dostawcy map. Starając się zapewnić możliwie najwyższą jakość danych rozpoczęliśmy współpracę ze Spółką Emapa, oferującą w tym momencie jedne z najdokładniejszych i najbardziej aktualnych map na polskim rynku.

Ostatnie miesiące pokazały, że polskie firmy stawiające na Google Maps muszą liczyć się z ryzykiem zmian w warunkach licencjonowania, na które nie mają wpływu. Wiele przedsiębiorstw skuszonych darmowymi mapami zbudowało na nich swoje systemy. Po jednostronnym wprowadzeniu zmian przez Google stanęły one przed wyborem: albo będą płacić wysokie opłaty za licencję albo muszą zmienić dostawcę map, co z kolei często wiąże się z gruntowną przebudową systemu.

Więcej:Googlemapy