Nowa ”gra, której nikt nie chce” na Kickstarter!

Jej twórca odpowiada za takie hity jak seria Rainbow Six...

Na wstępie warto zaznaczyć, że nasi koledzy z redakcji Gambler –

przewidzieli tą sytuację

Wróćmy jednak do tematu. Krystian chce stworzyć strzelaninę taktyczną opartą na klasycznych częściach serii SWAT i Rainbow Six. Mówimy tutaj o taktycznym planowaniu wspierającym prowadzone przez Gracza działania, realistycznie odwzorowanym uzbrojeniu i ubiorze, dowodzeniu prowadzonym oddziałem, nieliniowych misjach, realnych lokacjach odzwierciedlających rzeczywistość oraz rozbudowanej kampanii dla pojedynczego Gracza, kooperacji oraz innych regularnych trybach sieciowych. Wydawcy nie chcą brać udziału w takim projekcie, gdyż wolą wydawać gry efektowne (tudzież inwestycyjno bezpieczne), zamiast realistycznych.

Cytując bohatera projektu:

„W dzisiejszych czasach stworzenie gry kosztuje więcej niż dziesiątki tysięcy dolarów. Projektanci nie pracują za darmowe chrupki i browar (chociaż to czasami pomaga;-). Zebrane pieniądze pozwolą jednak udowodnić naszym przyszłym inwestorom, że wciąż istnieje zapotrzebowanie na tego typu gry mające wsparcie wiernego grona fanów, które gotowe jest zainwestować w tego typu pomysł.”

Zbiórka pieniędzy zakończy się 1 kwietnia 2012 roku. Aktualnie zebrano 58.272$ na 200.000$ z pomocą zaledwie 1,545 osób. Średnio 40$ wpłaty na osobę. Nieźle.

Strona projektu na serwisie Kickstarter –

Hardcore Tactical Shooter

.

A tutaj wideo, na którym sam Christian Allen opowiada o swoim pomyśle.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News