Office 365 everywhere! Dosłownie.

Znakiem czasów jest coraz większa mobilność ludzi, dlatego Office 365 jest dostępny nie tylko dla komputerów klasy PC na platformie Windows, Mac lub Linux, ale również dla mobilnych systemów operacyjnych na smartfonach i tabletach.
Office 365 everywhere! Dosłownie.

Poczta, kontakty i kalendarz, czyli Exchange Online

Wymiana online jest podstawową zaletą Office’a 365 dla urządzeń mobilnych. Wielu pracowników pracuje w terenie, wielu ma też nienormowany czas pracy. Ze swoją pocztą zawsze pod ręką, mogą być w pracy w dowolnym momencie. Usługa Microsoftu wspiera Active Sync – protokół służący do dwustronnej synchronizacji informacji między urządzeniami na wielu platformach.

Oficjalnie wspierane platformy przez Office 365 to:
  • Windows Phone 7, Windows Mobile 6.x
  • Nokia serii E oraz N (wymagana instalacja aplikacji Nokia Mail for Exchange)
  • Apple iPhone oraz iPad (iOS 2 lub wyższy)
  • Palm Pre (webOS 1.1 lub wyższy)
  • Google Android (2.01 lub wyższy – w zależności od implementacji przez producenta protokołu ActiveSync)
  • RIM BlackBerry (4 lub wyższy)

Współpraca i dostęp do dokumentów

Kolejną istotną funkcją mobilnego Office’a 365 jest usługa SharePoint Online, która jest swoistym centrum współdzielenia dokumentów i informacji, zarówno z współpracownikami, jak i klientami. Usługa pozwala na zapisywanie dokumentów i plików Office bezpośrednio w chmurze, umożliwiając współpracę wielu osób w czasie rzeczywistym nad jednym projektem. Dysponując smartfonem lub tabletem podłączonym do Internetu, masz dostęp do swoich dokumentów niemal wszędzie.

Dzięki SharePoint Online można z poziomu urządzenia mobilnego otworzyć swoje dokumenty, ale także biblioteki firmowe, dokumenty współpracowników czy witryny Team Sites w prostej, czytelnej formie.

Rozszerzone możliwości dla wybrańców

Użytkownicy smartfonów z Windows Phone 7.5 Mango mają lepiej. Mogą bowiem przeglądać i edytować dokumenty przechowywane w SharePoint Online dzięki aplikacji Office Hub.

Lepiej mają także posiadacze popularnych “Jeżynek”. Microsoft i RIM zawarły bowiem umowę, na mocy której powstał BlackBerry Business Cloud Services. To chmurowa usługa hostowana przez RIM, która ma rozszerzyć możliwości usługi Exchange Online. Nowa funkcja jest dostępna bez dodatkowych kosztów, a zapewnia: dostęp smartfonom BlackBerry do e-maili, kalendarza i kontaktów w Microsoft Exchange Online oraz umożliwia administratorom samodzielne zarządzanie zabezpieczeniami smartfonów BlackBerry w firmie z poziomu wygodnej konsoli opartej na chmurze.

Jak to wygląda sprawdzisz, klikając tutaj. Nie wiesz, jak się zabrać do instalacji? Kliknij tutaj.