Najbardziej kochamy telewizory Samsunga

Według przygotowanego przez porównywarkę cen Okazje.info raportu “Preferencje zakupowe w kategorii Telewizory” ponad 30% korzystających z serwisu wybierało produkty właśnie Samsunga. Zainteresowanie kupnem telewizora rosło już w 2011 roku i będzie się jeszcze wzmagać przed czerwcowymi mistrzostwami. 1/3 ze 100 najchętniej oglądanych ofert porównywarki to właśnie telewizory, a modele firmy Samsung zdobyły na tej liście aż 18 miejsc. Użytkownicy Okazje.info do wiodących marek zaliczyli również LG, Sony i Toshibę. Ulubione odbiorniki Polaków to Samsung LE32C450, Sony Bravia KDL-40EX710, Samsung UE40D6500 i Panasonic TX-P42U30E.
Smukła bryła nowych telewizorów Samsung LED TV serii 7000 jest dodatkowo podkreślona wzornictwem Touch of Color
Smukła bryła nowych telewizorów Samsung LED TV serii 7000 jest dodatkowo podkreślona wzornictwem Touch of Color
Telewizory Samsunga są najpopularniejsze

Telewizory Samsunga są najpopularniejsze

Korzystający z serwisu mają sprecyzowane gusta nie tylko w kwestii producenta – zdecydowanie największym powodzeniem cieszą się ekrany typu LCD. Ich dominacja (40,96% wszystkich odfiltrowań w kategorii Telewizory) daje się zauważyć nawet mimo rosnącego zainteresowania modelami 3D. Z roku na rok spada tez popularność telewizorów plazmowych.

Dane Okazje.info jednoznacznie wskazują na rosnącą popularność telewizorów 3D. Choć kategoria dostępna jest w serwisie od marca, w 2011 roku zajęła 9 miejsce wśród wszystkich wyświetlanych w porównywarce. Powodem są nie tylko coraz niższe ceny – odbiornik 3D można mieć już za 2,5 tys. zł – ale też rosnący wybór modeli. Dane firmy DisplaySearch wskazywały, że rynek światowy w roku 2011 wzbogacił się łącznie o 21, 5 mln telewizorów 3D, a w trzecim kwartale ich udział wśród innych technologii przekroczy 20%.

Na podstawie badań Okazje.info można przewidzieć podobny scenariusz również dla Polski. O innych rynkowych trendach i tym, jak Polacy wybierają telewizory można dowiedzieć się z całości raportu Preferencje zakupowe w kategorii Telewizory. >>zobacz raport (.pdf).