Pecetowe Guild Wars 2 w konsolowej cenie

Jedną z najważniejszych zalet Guild Wars było to, że za grę płaciliśmy raz, a kolejne miesiące zabawy nie kosztowały nas nic. Twórcy chcą utrzymać ten model biznesowy, jednak nie obędzie się bez prób poratowania swojego budżetu w inny sposób.

O ile za pierwsze Guild Wars, w momencie premiery, musieliśmy zapłacić niespełna 100 złotych, o tyle sequel będzie dwa razy droższy. W Polsce sugerowana cena ma wynosić aż 199 zł, a w sklepach można składać zamówienia przedpremierowe na grę w cenie około 180 zł. Drogo, jak na grę pecetową, ale jak bliżej się zastanowić: nie ma abonamentu, a gdyby był, to przecież koszt miesięcznej subskrypcji wynosiłby co najmniej 20 PLN. Więc mimo wszystko opłaca się wydać takie pieniądze za pecetowy tytuł. Szczególnie jak ktoś zamierza pograć pół roku.

Maniacy mogą również liczyć na zakup edycji kolekcjonerskiej, która będzie jednak bardzo droga – ok. 150 euro. A to znacznie więcej niż w USA. NCSoft tłumacz się tym, że kursy walut, podatki i koszty dystrybucji wymusiły na nich wzrost ceny. Ja jednak mam inne zdanie: wydawca, podobnie jak inni, skorzystał z przelicznika 150 dolarów – 150 euro. Tak robi Sony, Microsoft, i Gracze się nie buntują, więc zrobił tak również NCSoft.

0
Źródło: Gambler.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.