Pierwsza wodoodporna kamera Handycam

Model Handycam GW55VE jest wodoodporny do głębokości 5 metrów, a także odporny na pył i upadek z wysokości do 1,5 metra. Nowa kamera Sony wyposażona została w przetwornik CMOS Exmor R, który umożliwia rejestrację wysokiej jakości filmów Full HD w trybie 50p, nawet przy kiepskim oświetleniu. Obiektyw Sony typu G pozwala na 10-krotne przybliżenie obrazu, a zoom ten można rozszerzyć do maksymalnego poziomu 17x, ze wspomaganiem technologii By Pixel Super Resolution.
Pierwsza wodoodporna kamera Handycam
Pierwsza, wodoodporna kamera Sony Handycam

Pierwsza, wodoodporna kamera Sony Handycam

Kamera oferuje ponadto stabilizator Optical SteadyShot, inteligentny tryb panoramy, technologię rozpoznawania twarzy i wykrywania ruchu, funkcję samowyzwalacza do autoportretów, która umożliwia wykonywanie ostrych, prawidłowo skadrowanych zdjęć sobie i znajomym.

Fotografie można wykonywać w rozdzielczości nawet 20 Megapikseli, a kadrować można za pomocą ekranu dotykowego Xtra Fine LCD o przekątnej 3 cali. Wodoodporna kamera Handycam zawiera także odbiornik GPS, rejestrujący miejsce nagrania filmów i wykonania zdjęć i pozwalający sprawdzić na ekranie aktualną pozycję.

Nowa, wodoodporna kamera Handycam GW55VE będzie dostępna w Polsce od czerwca 2012 roku. Ceny jeszcze nie znamy.