Pierwsza wodoodporna kamera Handycam

Nowa kamera Sony jest odporna na wodę do głębokości 5 metrów

Pierwsza, wodoodporna kamera Sony Handycam

Pierwsza, wodoodporna kamera Sony Handycam

Model Handycam GW55VE jest wodoodporny do głębokości 5 metrów, a także odporny na pył i upadek z wysokości do 1,5 metra. Nowa kamera Sony wyposażona została w przetwornik CMOS Exmor R, który umożliwia rejestrację wysokiej jakości filmów Full HD w trybie 50p, nawet przy kiepskim oświetleniu. Obiektyw Sony typu G pozwala na 10-krotne przybliżenie obrazu, a zoom ten można rozszerzyć do maksymalnego poziomu 17x, ze wspomaganiem technologii By Pixel Super Resolution.

Kamera oferuje ponadto stabilizator Optical SteadyShot, inteligentny tryb panoramy, technologię rozpoznawania twarzy i wykrywania ruchu, funkcję samowyzwalacza do autoportretów, która umożliwia wykonywanie ostrych, prawidłowo skadrowanych zdjęć sobie i znajomym.

Fotografie można wykonywać w rozdzielczości nawet 20 Megapikseli, a kadrować można za pomocą ekranu dotykowego Xtra Fine LCD o przekątnej 3 cali. Wodoodporna kamera Handycam zawiera także odbiornik GPS, rejestrujący miejsce nagrania filmów i wykonania zdjęć i pozwalający sprawdzić na ekranie aktualną pozycję.

Nowa, wodoodporna kamera Handycam GW55VE będzie dostępna w Polsce od czerwca 2012 roku. Ceny jeszcze nie znamy.