Pierwszy dysk przenośny 2,5″ o pojemności 2 TB

Nowe, bardziej smukłe modele My Passport będą dostępne w różnych pojemnościach, od 500 GB do 2 TB. Nowa generacja dysków My Passport występuje także w pięciu kolorach: białym, czarnym, srebrnym, niebieskim i czerwonym. Dodatkowo, napędy My Passport są wyposażone w oprogramowanie do automatycznego tworzenia kopii zapasowych WD SmartWare oraz oprogramowanie WD Security, służące do ochrony danych hasłem oraz do szyfrowania sprzętowego.
Pierwszy dysk przenośny 2,5″ o pojemności 2 TB
Nowe dyski twarde WD dostępne są w kilku kolorach

Nowe dyski twarde WD dostępne są w kilku kolorach

Obudowy nowych dysków przenośnych dzięki nowym powłokom są bardziej odporne na zadrapania i nie pozostają na nich ślady po odciskach palców. Oprócz tego urządzenia zostały wyposażone w gniazda USB 3.0, kompatybilne ze standardem USB 2.0.

Dołączone oprogramowanie do automatycznego tworzenia kopii zapasowych oraz mechanizmy ochrony danych hasłem i szyfrowania sprzętowego można zainstalować w całości, skorzystać tylko z części składników lub używać dysku bez tego oprogramowania. Oferując bardzo wysoki poziom zabezpieczeń, kieszonkowy model My Passport o ogromnej pojemności 2TB zapewnia pełne bezpieczeństwo przechowywania i transportu fotografii, klipów wideo, muzyki i innych ważnych plików.

Cena i dostępność

Dyski zewnętrzne My Passport można kupić w sklepie internetowym WD. Napędy o pojemności 2TB w najbliższym czasie będą dostępne w sprzedaży detalicznej w cenie 899 złotych. Pozostałe pojemności pojawią się w sklepach w maju br.