Pierwszy dysk przenośny 2,5″ o pojemności 2 TB

Western Digital prezentuje pierwszy przenośny, 2,5-calowy dysk twardy, który oferuje aż 2 TB miejsca na dane.
Nowe dyski twarde WD dostępne są w kilku kolorach

Nowe dyski twarde WD dostępne są w kilku kolorach

Nowe, bardziej smukłe modele My Passport będą dostępne w różnych pojemnościach, od 500 GB do 2 TB. Nowa generacja dysków My Passport występuje także w pięciu kolorach: białym, czarnym, srebrnym, niebieskim i czerwonym. Dodatkowo, napędy My Passport są wyposażone w oprogramowanie do automatycznego tworzenia kopii zapasowych WD SmartWare oraz oprogramowanie WD Security, służące do ochrony danych hasłem oraz do szyfrowania sprzętowego.

Obudowy nowych dysków przenośnych dzięki nowym powłokom są bardziej odporne na zadrapania i nie pozostają na nich ślady po odciskach palców. Oprócz tego urządzenia zostały wyposażone w gniazda USB 3.0, kompatybilne ze standardem USB 2.0.

Dołączone oprogramowanie do automatycznego tworzenia kopii zapasowych oraz mechanizmy ochrony danych hasłem i szyfrowania sprzętowego można zainstalować w całości, skorzystać tylko z części składników lub używać dysku bez tego oprogramowania. Oferując bardzo wysoki poziom zabezpieczeń, kieszonkowy model My Passport o ogromnej pojemności 2TB zapewnia pełne bezpieczeństwo przechowywania i transportu fotografii, klipów wideo, muzyki i innych ważnych plików.

Cena i dostępność

Dyski zewnętrzne My Passport można kupić w sklepie internetowym WD. Napędy o pojemności 2TB w najbliższym czasie będą dostępne w sprzedaży detalicznej w cenie 899 złotych. Pozostałe pojemności pojawią się w sklepach w maju br.

0
Źródło: Western Digital
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.