Pierwszy szkolny podręcznik na USB!

Informatyka w szkole na miarę XXI wieku? Tak, to możliwe!

W dobie nowoczesnych technologii tradycyjna, papierowa forma podręcznika – zwłaszcza gdy jest to podręcznik do informatyki – wydaje się uczniom archaiczna. Zdając sobie z tego sprawę, Ministerstwo Edukacji Narodowej i wydawcy poszukują nowoczesnych rozwiązań. Na uwagę zasługuje przygotowany przez wydawnictwo Nowa Era podręcznik do informatyki dla klas 4–6 szkoły podstawowej.

„Lubię to!” to pierwszy w Polsce multimedialny podręcznik zapisany na przeznaczonym dla ucznia pendrivie. Łączy zalety tradycyjnego podręcznika z takimi nowoczesnymi formami przekazywania wiedzy, jak filmowe samouczki (ponad 200), pokazy slajdów, animacje, ćwiczenia interaktywne. Na tym samym pendrivie uczeń znajdzie zasoby niezbędne do wykonania opisanych w podręczniku zadań, a także będzie mógł zapisać swoje prace na partycji specjalnie do tego przeznaczonej.

Podręcznik na pendrivie będzie sprzedawany w pakiecie ze Zbiorem zadań (w formie papierowej). Zbiór zadań to swoiste repetytorium i zestaw zadań, które pomogą uczniowi utrwalić zdobyte umiejętności. Oczywiście uczeń nie musi ich wszystkich rozwiązywać. Materiały, które są potrzebne do ich rozwiązania znajdują się na pendrive’ie w „Cyfrotece”.

Pakiet (zapakowany w kartonowe pudełko, podobnie jak gry komputerowe) będzie do kupienia w księgarni internetowej oraz w księgarniach w całym kraju. Cena nie jest jeszcze ustalona.

Demo podręcznika można pobrać ze strony wydawnictwa Nowa Era: www.nowaera.pl