SanDisk i jego nowe, bardzo szybkie dyski SSD (aktualizacja!)

SanDisk Extreme SSD
SanDisk i jego nowe, bardzo szybkie dyski SSD (aktualizacja!)

SanDisk Extreme SSD

Model SanDisk X100 przeznaczony jest dla klientów biznesowych. Zastosowano w nim technologię komórek wielopoziomowych (multi-level cell — MLC), interfejs SATA 6 Gb/s, zaawansowane funkcje wielostrumieniowe oraz technologię warstwowej pamięci podręcznej. W sprzedaży będą dostępne wersje od 32 do 512 GB.

Dla klientów indywidualnych dedykowany jest model SanDisk Extreme, który może być nawet 10 razy szybszy od klasycznych dysków HDD 7200 RPM, Umożliwia on użytkownikom szybkie uruchamianie i zamykanie systemów oraz otwieranie aplikacji.

Dysk X100 osiąga szybkość odczytu/zapisu 500/420MB/s, co umożliwia skopiowanie filmu w standardzie HD o objętości 4 GB w niespełna 10 sekund. Model ten będzie dostępny nie tylko w standardowej wersji 2,5-calowej, ale również w obudowach mSATA oraz w nietypowo cienkiej, dostosowanej do wymagań rozwijającego się rynku laptopów. SanDisk oferuje swój nowy produkt w różnych opcjach konfiguracyjnych, w tym również, jako dysk samodzielny lub pamięć podręczna typu “dual drive”.

“SanDisk oferuje rozwiązania dostosowane do wymagań producentów notebooków, ultracienkich laptopów a także desktopów — od najmniejszych dysków iSSD w obudowach BGA poprzez ekonomiczne, zużywające mniej energii modele U100 po nowe napędy X100 o dużej wydajności i pojemności. Nasz dysk SanDisk Extreme SSD umożliwia praktycznie natychmiastowe włączanie i wyłączanie komputera oraz znacznie szybsze uruchamianie aplikacji, co stanowi duże ułatwienie dla użytkowników” — powiedział Janusz Klakla, National Account Manager w firmie SanDisk. . Dysk SanDisk SSD X100 jest dostępny w wersjach 32GB, 64GB, 128GB, 256GB oraz 512GB. Sugerowana cena detaliczna na rynek Polski zostanie ustalona w późniejszym terminie.

Dysk SanDisk Extreme SSD jest dostępny w wersjach dysk SSD 120 GB i 240 GB, których sugerowana cena detaliczna wynosi odpowiednio 399 zł oraz 679 zł. Jeszcze w tym roku ukaże się również wersja 480 GB w sugerowanej cenie 1499 zł.

Aktualizacja:

Firma SanDisk podesłała nam złe ceny dysków twardych, przez co, nieświadomie, wprowadziliśmy was w błąd. 120-gigabajtową wersję Extreme SSD można kupić za około 690 zł, zaś 240-gigabajtową za 1250 zł. Za przekazanie nieprawdziwej informacji serdecznie przepraszamy.