Studenci Uniwersytetu Warszawskiego mogą korzystać z pakietu Google Apps dla Szkół i Uczelni

Google i Uniwersytet Warszawski poinformowały, że studenci Uniwersytetu Warszawskiego rozpoczynają korzystanie z Google Apps dla Szkół i Uczelni – zestawu narzędzi Google do pracy “w chmurze”, czyli w 100% w Internecie. Umowa o współpracy została podpisana 5 grudnia 2011, po okresie pilotażowym przeprowadzonym przez Samorząd Studentów UW. Od dzisiaj każdy student będzie mógł skorzystać z nowej skrzynki pocztowej, współdzielonego kalendarza, udostępniania i edycji plików, i wielu innych narzędzi służących do pracy grupowej. Uniwersytet Warszawski jako pierwszy w Polsce zintegrował pakiet Google Apps dla Szkół i Uczelni ze swoimi rozwiązaniami informatycznymi.
Studenci Uniwersytetu Warszawskiego mogą korzystać z pakietu Google Apps dla Szkół i Uczelni
UW zaczyna korzystać z Google Apps

UW zaczyna korzystać z Google Apps

Ponad 50 tys. studentów Uniwersytetu Warszawskiego ma od dziś do dyspozycji nowe narzędzia: pocztę elektroniczną Gmail, Kalendarz, Witryny, Komunikator Google Talk, serwis do publikacji treści Blogger, Dokumenty pozwalające przechowywać pliki online i dzielić się nimi z innymi. Dostęp do usług jest możliwy z komputerów stacjonarnych i urządzeń przenośnych, np. telefonów komórkowych.

Wszystkie adresy e-mail studentów będą znajdowały się w domenie Uniwersytetu Warszawskiego “@student.uw.edu.pl” równolegle z dotychczasowym systemem poczty studenckiej. Kolejnym krokiem będzie umożliwienie integracji kont studentów z usługami Google+ i YouTube. W przyszłości z narzędzi Google Apps dla Szkół i Uczelni będzie mogła korzystać kadra naukowa Uniwersytetu Warszawskiego.