Tablet – najlepszym przyjacielem dziecka?

Najmłodsi korzystają z Internetu coraz częściej – obok komputerów stacjonarnych, notebooków i smartfonów cyfrowym oknem na świat stają się dla nich tablety. Badania przeprowadzone przez amerykańską firmę Nielsen pokazują, że w IV kwartale 2011 roku z tabliczek multimedialnych tabliczek korzystało aż 7 na 10 dzieci z rodzin, które te urządzenia posiadają. Do czego nasze pociechy wykorzystują tablety i dlaczego multimedialne tabliczki cieszą się wśród nich taką popularnością?
Asus Eee Pad Transformer Prime

Asus Eee Pad Transformer Prime

Firma Nielsen po raz kolejny postanowiła zbadać do czego dzieci wykorzystują tablety. Z przeprowadzonych badań wynika, że nasze pociechy przede wszystkim wykorzystują elektroniczne tabliczki do zabawy, nauki oraz komunikacji. Aż 77% ankietowanych powiedziało, że tablet jest dla nich idealną platformą do gier. Dla 57% multimedialna tabliczka jest przydatną pomocą naukową, dzięki której korzystają z aplikacji edukacyjnych. Tablet to bardzo przydatne urządzenie w podróży – zwłaszcza w kontekście organizacji czasu i zajęcia dla naszych pociech w podróży. W taki sposób z tabletów korzysta 55% badanych. 43% ankietowanych dzieci korzysta z tabletu, jako z bardzo mobilnego odtwarzacza filmów i odbiornika TV. Wśród naszych pociech najmniejszą popularnością cieszy się komunikowanie ze znajomymi i rodziną – taką odpowiedź wybrało jedynie 15%. Do badania zaangażowano dzieci poniżej 12 roku życia. Zostało ono przeprowadzone w USA.

„Tablet to niezwykle intuicyjne urządzenie, sterowane całkowicie za pomocą dotyku. Dzieci dzięki wrodzonej ciekawości, chęci poznawania świata i odkrywania nowych rzeczy nie mają żadnych problemów z nauką obsługi i nawigacji na w pełni dotykowym urządzeniu jakim jest tablet” – mówi Szymon Winciorek, Business Development Manager w Asus Polska komentując wyniki badania.

Czy gdyby badanie przeprowadzono w polskich realiach wyniki byłyby podobne? Z roku na rok obniża się wiek inicjacji internetowej dzieci. Nadrabiamy też różnice wynikające z mniejszej liczb tabletów na polskim rynku.

„Polski rynek nie jest jeszcze tak nasycony urządzeniami typu tablet, jak rynek amerykański. Naszym zdaniem jest jedynie kwestią czasu, kiedy tablet stanie się urządzeniem równie powszechnym co notebook. Dzięki znacznie większej interaktywności, którą zapewnia dotykowy wyświetlacz, tablety takie jak Eee Pad Transoformer Prime, są zarówno doskonałymi urządzeniami edukacyjnymi, jak i multimedialną platformą domowej rozrywki. Mnogość aplikacji, jakie są oferowane dla systemu Android, w który wyposażono tablety ASUSa, daje rodzicom ogromne pole do popisu” – dodaje Szymon Winciorek.

Tablety zyskują coraz większą popularność, a ilość modeli na rynku stale się zwiększa. Warto, aby rodzice byli świadomi i dostrzegli korzyści, jakie oferują ich pociechom elektroniczne tabliczki.

0
Źródło: Asus
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.