Wielka Wystawa Piłkarska w Pałacu Kultury i Nauki

Ekspozycja powstała z myślą o kibicach, oraz tych, którzy wciąż mają przed sobą odkrycie fascynującego świata futbolu. Czynna od 1 marca Wielka Wystawa Piłkarska zainteresuje zarówno najmłodszych jak i tych starszych kibiców, a także ich rodziny. Ekspozycja znajduje się w strefie kibica, na 6. piętrze Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie i będzie otwarta do późnej jesieni.
Wielka Wystawa Piłkarska

Wielka Wystawa Piłkarska

Karla-Heinza Rummenigge, Christo Stoiczkowa, Juergena Klinsmanna, Zinedine Zidane, Alana Simonsena, Luisa Figo, legendy Realu Francisco Gento i wielu innych. Znajdują się tu także pamiątki udostępnione przez rodzinę Kazimierza Górskiego, trenera Jerzego Engela, buty piłkarskie i piłki z różnych epok oraz liczne pamiątki po Kazimierzu Deynie.

Tradycyjną ekspozycję podczas wystawy uzupełniają atrakcyjne, szczególnie dla młodego widza, nowoczesne formy multimedialne. Są to m.in. konsola Microsoft XBox z kontrolerem ruchu Kinect. Filmy, gry i zabawy dla dzieci oraz wiele innych atrakcji sprawia, że wystawa jest niezapomnianym przeżyciem dla całej rodziny. Uwzględnione w ekspozycji są również ciekawostki mogące zainteresować publiczność wykraczającą poza fanów piłki nożnej.

Wystawa jest również bogata w walory edukacyjne. Dowiemy się dlaczego piłki podczas mundialu w RPA latały szybciej, niż na innych mistrzostwach świata oraz czemu zgrupowania piłkarskie potrafią trwać nawet 18 miesięcy. Dodatkowym udogodnieniem jest technologia fotokodów, które są zamieszczone przy wybranych eksponatach w celu uzyskania dodatkowych informacji.

Komisarzem Wystawy jest wybitny znawca tematyki piłkarskiej w naszym kraju – Stefan Szczepłek.

Organizatorem Wielkiej Wystawy Piłkarskiej jest Agencja STX JAMBOREE.

0
Źródło: Agencja STX JAMBOREE
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.