Wielka Wystawa Piłkarska w Pałacu Kultury i Nauki

Unikatowe koszulki i buty, pamiątkowe proporce, instalacje interaktywne oraz inne atrakcje czekają na wielbicieli piłki nożnej w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Wielka Wystawa Piłkarska

Wielka Wystawa Piłkarska

Karla-Heinza Rummenigge, Christo Stoiczkowa, Juergena Klinsmanna, Zinedine Zidane, Alana Simonsena, Luisa Figo, legendy Realu Francisco Gento i wielu innych. Znajdują się tu także pamiątki udostępnione przez rodzinę Kazimierza Górskiego, trenera Jerzego Engela, buty piłkarskie i piłki z różnych epok oraz liczne pamiątki po Kazimierzu Deynie.

Tradycyjną ekspozycję podczas wystawy uzupełniają atrakcyjne, szczególnie dla młodego widza, nowoczesne formy multimedialne. Są to m.in. konsola Microsoft XBox z kontrolerem ruchu Kinect. Filmy, gry i zabawy dla dzieci oraz wiele innych atrakcji sprawia, że wystawa jest niezapomnianym przeżyciem dla całej rodziny. Uwzględnione w ekspozycji są również ciekawostki mogące zainteresować publiczność wykraczającą poza fanów piłki nożnej.

Wystawa jest również bogata w walory edukacyjne. Dowiemy się dlaczego piłki podczas mundialu w RPA latały szybciej, niż na innych mistrzostwach świata oraz czemu zgrupowania piłkarskie potrafią trwać nawet 18 miesięcy. Dodatkowym udogodnieniem jest technologia fotokodów, które są zamieszczone przy wybranych eksponatach w celu uzyskania dodatkowych informacji.

Komisarzem Wystawy jest wybitny znawca tematyki piłkarskiej w naszym kraju – Stefan Szczepłek.

Organizatorem Wielkiej Wystawy Piłkarskiej jest Agencja STX JAMBOREE.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News