5 miesięcy oczekiwania na Ice Cream Sandwich? To bardzo rozsądne

Użytkownik Windows Phone chce zainstalować Mango? Ściąga natychmiast, w porywach do kilku tygodni, jeżeli operator jest leniwy. A co ma zrobić użytkownik Androida? Odczekać 5 miesięcy i się cieszyć, że nie dłużej.
5 miesięcy oczekiwania na Ice Cream Sandwich? To bardzo rozsądne

Wszystko przez fragmentację Androida. Większy może więcej, jest bardziej elastyczny, uniwersalny, ale niesie to ze sobą wiele komplikacji. Każdy producent modyfikuje Androida i te modyfikacje musi przenieść na nową wersję systemu, a to trwa. Urządzenia z iOS oraz Windows Phone nie mają tego problemu. Na końcu są jeszcze operatorzy, którzy zawsze komplikują sytuację, chyba że telefon ma logo Apple.

Tym razem sytuację skomentował Jean-Baptiste Queru, główny developer Androida. Korzystając z Google+ pogratulował firmie Sony aktualizację swojego urządzenia do Androida 4.0, a trwało to właśnie 5 miesięcy. Queru określił ten czas jako “bardzo rozsądny”, gdyż Android w wersji 3.0 jest zupełnie inny od 4.0. Dodaje, że różnice między Gingerbread, a Ice Cream Sandwich są na tyle poważne, że aktualizacja może zająć więcej czasu.

Padło również pytanie czemu Asus poradził sobie z aktualizacją dużo szybciej od Sony. Developer wyjaśnił, że Asus współpracował z Nvidią, a Transformer Prime był flagowym tabletem z procesorem Tegra 3, co pozwoliło znacznie skrócić czas aktualizacji.

Ponadto Queru narzeka, że niektóre inżynieryjne urządzenia z Androidem wciąż nie mają najnowszej wersji systemu. Za zamieszaniem znów stoją operatorzy, którzy zawsze mają czas na zatwierdzenie nowego systemu. Ponadto jest bardzo zadowolony, że Google sprzedaje swoje urządzenia bezpośrednio i będzie jeszcze szczęśliwszy, kiedy ten program trafi do większej liczby krajów. Google Nexus u polskich operatorów? Jesteśmy za.