Canon EOS 5D Mark III już (prawie) w Polsce!

Canon EOS 5D Mark III może pochwalić się pełnoklatkową matrycą o rozdzielczości 22,3 Megapiksela. Architektura matrycy gwarantuje duży natywny zakres czułości ISO: 100-25 600 z opcją rozszerzenia do 102 400, co pozwala wykonywać zdjęcia nawet w bardzo słabym oświetleniu. Tryb seryjny aparatu umożliwia fotografowanie z szybkością 6 klatek na sekundę. W urządzeniu znalazł się 61- punktowy autofokus, znany z modelu Canon 1D X. Użytkownik może korzystać z konfigurowalnych, predefiniowanych ustawień autofokusu. Są one szczególnie pomocne w fotografowaniu trudnych obiektów.
Canon EOS 5D Mark III już (prawie) w Polsce!
Nowa, pełnoklatkowa lustrzanka Canona już w Polsce

Nowa, pełnoklatkowa lustrzanka Canona już w Polsce

Canon wyposażony jest w najnowszy 14-bitowy procesor DIGIC 5+. Jego moc obliczeniowa pozwala realizować funkcje podnoszące jakość obrazu. Korekcja peryferyjnego oświetlenia oraz aberracji chromatycznej, a także redukcja szumów przy wysokich czułościach są wykonywane przez aparat bez wpływu na wydajność. Dużym ułatwieniem dla użytkownika jest możliwość segregowania fotografii przed przystąpieniem do końcowej obróbki. Aparat ocenia obrazy w skali 1 do 5 oraz porównuje jednocześnie dwa obrazy na ekranie.

Canon EOS 5D Mark III rejestruje wideo w standardzie Full HD w rozdzielczości 1080p. Nowa matryca, oprócz znanej z poprzedniego modelu funkcji sterowania głębią ostrości, eliminuje efekt mory i fałszywych barw.

Cena aparatu w internetowym sklepie Chip.pl i salonach Komputronik wynosi 12 999 złotych za sam korpus. Urządzenie dostępne ma być jeszcze w kwietniu.