Firefox Nightly już bez favicony w pasku adresu

Zmiana trafi prawdopodobnie do stabilnego wydania oznaczonego numerem 14. Skąd inspiracja? Oczywiście Google Chrome.

Favicona to mała ikona, która symbolizuje stronę internetową. Dzięki temu przy dziesiątkach otwartych stron mamy możliwość połapania się co jest otwarte na poszczególnych kartach. O ile w przypadku kart – założenie jest słuszne, Firefox dubluje faviconę również w pasku adresu. Efekt jest taki, że mamy dwie takie same, małe grafiki niemal jedna pod drugą. Nie ma to sensu, ani nie poprawia strony wizualnej przeglądarki Mozilli.

Dlatego nadchodzące wydania zostaną pozbawione ikony znajdującej się w pasku adresu. Jednak spokojnie, grafika pozostanie na otwartych kartach. Natomiast pasek adresu zostanie przyozdobiony szarą ikoną kuli ziemskiej. Istotą tego newsa wcale nie jest informacja, że zmieni się kilka pikseli przy adresie strony internetowej, a fakt że Mozilla Firefox znów jest silnie inspirowana przeglądarką Google Chrome, gdzie niemal identyczne rozwiązanie dostępne jest od dawna.

Firefox w wersji Nigthly zawierający wszystkie najnowsze zmiany, ale mogący działać bardzo niestabilnie jest do pobrania z adresu

nightly.mozilla.org

.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News