Hit Tygodnia

Pierwszym zawodnikiem jest Samsung ML-2955DW w cenie 550zł.
Hit Tygodnia

Monochromatyczna drukarka laserowa wyposażona w interfejsy WLAN w standardzie 802.11 b/g/n i Fast Ethernet. Wysoka jakość druku przy niezłej prędkości. Niezbyt korzystne koszty druku. Moduł druku dwustronnego. Specjalny klawisz do przełączania w tryb Eco.

Alternatywą może być OKI B431dn, jeżeli zrezygnujemy z interfejsu WLAN i za 400zł więcej możemy kupić lidera naszego rankingu. 38 miejsce w rankingu Power i 28 miejsce w rankingu Econo kiepski debiut i raczej ta drukarka nie zostanie naszym hitem.

Kolejnym jest Acer Aspire V3 571G w cenie 3500zł.

Bardzo wydajny notebook w przystępnej cenie. Moc obliczeniową zapewniają mu nowoczesne podzespoły, w tym czterordzeniowy procesor Intela z najnowszej rodziny Ivy Bridge ze zintegrowaną grafiką trzeciej generacji oraz dodatkowa, wydajna grafika Nvidii. Niestety najsłabszym ogniwem tej konfiguracji jest ekran o niskiej rozdzielczości (1366×768). Mimo wbudowanego napędu Blu-ray aby cieszyć się filmami w rozdzielczości Full HD będziemy zmuszeni do korzystania z zewnętrznego monitora lub telewizora.

24 miejsce w rankingu Power i 19 w Econo, nie najgorszy debiut w rankingu. Tańszą alternatywą może być Toshiba Satellite Pro R850-122, który osiągnął podobne wyniki co Acer i jest od niego zdecydowanie tańszy.

Na warsztacie mieliśmy jeszcze Intel Core i7-3770K w cenie 1150zł.

Core i7-3770K to procesor o kodowej nazwie Ivy Bridge. Dzięki wysokiemu taktowaniu 3,5 GHz oraz technologii Turbo Boost 2.0 jest on w stanie w krytycznych momentach uzyskać zegar nawet 3,9 GHz. Dzięki wbudowanemu układowi graficznemu Intel HD Graphics 4000 jest on w stanie obsługiwać wideo full HD, a także 3D Blu-ray. Wersja z literą “K” ma dodatkowo odblokowany mnożnik.

Najlepszy z debiutów w tym tygodniu, bardzo solidne 3 miejsce obok procesorów z wyższej półki cenowej. Alternatywy brak, jeżeli składamy nowy komputer i nie boli nas wydanie kilku złotówek więcej to ten model jest bezkompromisowy.

We wtorek udało nam się przetestować ZyXEL NBG5715 w cenie 620zł

Ruter, który bardzo dobrze radzi sobie na niewielkich odległościach i oferuje szybkie połączenia w paśmie 5 GHz. Dodatkowo sieć bezprzewodowa jest fabrycznie zabezpieczona unikalnym, dla każdego egzemplarza, hasłem.

18 miejsce w rankingu Power i odległe 91 w rankingu Econo to nie najlepszy debiut Ciekawe rozwiązanie dla osób szukających nowego rutera, jednak daleko mu do Buffalo Trendnet TEW-692GR, który w naszym rankingu dzierży drugie miejsce, a jest w podobnej cenie.

Kolejno testowaliśmy HyperX 3K SH103S3B/240G 240 GB w cenie 1210zł.

Wydajny dysk półprzewodnikowy oferowany w atrakcyjniejszej od “niebieskiej” serii HyperX cenie. Użytkownik dysku HyperX 3K otrzymuje poza niepowtarzalnym wyglądem i szybkimi transferami danych, trzyletnią gwarancję i całodobowy dostęp do usług pomocy technicznej. SH103S3B/240G (Bundle) to oprócz dysku także oprogramowanie do migracji danych oraz zestaw akcesoriów.

Dobry debiut w rankingu, 11 miejsce w rankingu Power i Econo. Dobrą alternatywą będzie Samsung SSD 830 MZ-7PC256 256 GB, który w naszym rankingu zdobył oba pierwsze miejsca a cenę ma podobną.

Wtorek zakończyliśmy testem NavRoad MOBIO + Sygic FLEET_EU w cenie 1168zł.

Właściwie to urządzenie jest sprzedawane jako tablet, chociaż w komplecie znajdziemy wszystkie niezbędne nawigacyjne akcesoria (uchwyt z przyssawką na szybę, zasilacz samochodowy i mapy całej Europy).

Bardzo kiepski debiut w rankingu, 44 miejsce w rankingu Power i odległe 72 w rankingu Econo. Nawigacja posiada nawet aparat cyfrowy, ale za podobną cenę możemy mieć mniejszego i lżejszego, i bez Androida – Garmin nuvi 3790T EU.

Środę zaczęliśmy od Asus Eee PC 1025C w cenie 1399zł

Typowy, 10-calowy netbook, który wykorzystuję najnowszą platformę Intela z procesorem Atom z rodziny Cedar Trail. Jest ona wydajniejsza od poprzedniej i jednocześnie bardziej energooszczędna. Niestety testowana wersja dostarczona została z baterią o mniejszej pojemności, przez co czas pracy na baterii nie jest zachwycający, ale w większości zastosowań powinien wystarczyć. Zaletą tego rozwiązania za to jest dość niska masa (1 kg) co zapewnia wygodne przenoszenie.

Dobre miejsca w rankingu, 13 w Power i Econo, dobrą alternatywą może okazać się Acer Aspire One D257, trochę słabszy jeżeli chodzi o wydajność, ale jest tańszy i trzyma baterie średnio o 3 godziny dłużej.

Kolejnym gladiatorem jest Ricoh CX6 w cenie 1190zł.

Aparat z matrycą 10,6 Mp, wyświetlaczem 3 cala i zoomem optycznym 10,7x. Oprócz zdjęć umożliwia też rejestrację wideo w maksymalnej rozdzielczości 1280 x 720 pikseli.

Odległe 40 miejsce w rankingu Power i jeszcze dalsze 111 w rankingu Econo, dobrą i tańszą alternatywą w tym przypadku będzie Canon PowerShot SX220 HS, który kręcie filmy w lepszej jakości i ma chowaną lampę błyskową.

W czwartek dzielnie walczył OKI C610n w cenie 2220zł

Kolorowa drukarka OKI wykorzystująca do tworzenia wydruków diody LED. Charakterystyczne są dla tego producenta proporcje – duża głębokość, zwłaszcza po rozłożeniu podajnika i odbiornika. Urządzenie drukuje szybko w czerni i kolorze, a uzyskiwane wydruki mają wysoką jakość. Podczas wymiany kaset z tonerem, odłączając je od bębnów, trzeba uważać na rozsypujący się toner.

Dobre 12 miejsce w rankingu Power i troszkę odleglejsze 38 w Econo. Jeżeli ten model nie przypadnie nam do gustu, to alternatywnie możemy się przyjrzeć Brother HL-4570CDW, który zdobył drugie miejsce w rankingu. Jest tańszy, posiada interfejs WLAN oraz rozdzielczość jest dwukrotnie większa, a dodatkowo drukuje obustronnie.

Ostatnim zawodnikiem w tym tygodniu jest Dune HD TV-301AW z ceną 660zł.

Niewielki odtwarzacz z interfejsami WLAN 802.11 b/g/n, Gigabit Ethernet i USB 3.0. W obudowie można zainstalować dysk twardy 2,5″. Wbudowana przeglądarka internetowa. Długi czas uruchamiania.

Odległe miejsca w naszym rankingu odpowiednio 34 dla Power i 73 dla Econo. Jeżeli nie zależy nam na interfejsie WLAN, a woli mieć większy dysk to polecamy Raidsonic ICY BOX IB-MP3011Plus, który jednak zajmie trochę więcej miejsca.

Hitem Tygodnia chyba bezsprzecznie jest Intel Core i7-3770K.