Intel wprowadza na rynek serię budżetowych dysków SSD 330

Firma Intel Corporation zapowiedziała serię dysków Solid-State Drive 330 (Intel SSD 330) z interfejsem SATA o przepustowości 6 gigabitów na sekundę (Gb/s), które dzięki przystępnej cenie pozwalają konsumentom skorzystać z zalet technologii SSD.
Intel wprowadza na rynek serię budżetowych dysków SSD 330
Napędy SSD objęte są 3-letnią gwarancją

Napędy SSD objęte są 3-letnią gwarancją

Seria Intel SSD 330 oferuje entuzjastom PC o ograniczonym budżecie markowy produkt, który łączy wysoką intelowską wydajność i jakość. Nowe dyski SSD, dostępne w wersjach o najpopularniejszych pojemnościach 60 gigabajtów (GB), 120 GB i 180 GB, zwiększają ogólną wydajność i skracają czas reakcji systemu w szerokiej gamie zastosowań.

W przeciwieństwie do tradycyjnych dysków twardych (HDD) z obracającymi się talerzami i ruchomymi częściami, dyski SSD stanowią bardziej wytrzymałe i energooszczędne rozwiązanie pamięciowe, radykalnie zwiększające wydajność systemu we współczesnych aplikacjach, które intensywnie korzystają z interfejsów wejścia-wyjścia (I/O). Dyski Intel SSD 330 zawierają 25-nanometrową pamięć NAND typu multi-level cell (MLC). Interfejs SATA 6Gb/s podwaja przepustowość bieżących stacji Intel® SSD 320 SATA 3Gb/s, przyspieszając transfer danych za sprawą sekwencyjnego odczytu do 500 megabajtów na sekundę (MB/s) oraz sekwencyjnego zapisu do 450 MB/s. Liczba operacji wejścia-wyjścia na sekundę (IOPS) sięga 22 500 przy losowym odczycie i 33 000 przy zapisie, znacznie więcej niż w przypadku typowego konsumenckiego dysku twardego, co przyspiesza reakcje aplikacji i systemu.

Dyski Intel SSD 330, jako zamiennik wolniejszych dysków twardych, mają standardowy format 2,5 cala/9,5 mm. Można ich używać jako drugiego dysku w stacjonarnych komputerach PC w celu przyspieszenia rozruchu systemu i zwiększania wydajności aplikacji albo zamiast tradycyjnego dysku w notebookach.

Dyski Intel SSD 330, dostępne od dziś w sklepach detalicznych i internetowych na całym świecie, są oferowane w następujących cenach dla dystrybutorów: 89 dol. za model 60 GB, 149 dol. za model 120 GB oraz 234 dol. za model 180 GB.