Microsoft wprowadza zmiany w programie certyfikacyjnym

MCSA, MCSE i MCSM to skróty nazw certyfikatów znane już od 1992 roku, kiedy to Microsoft wprowadził swój pierwszy program certyfikacyjny. Skróty te powracają w najnowszej generacji certyfikacji dla rozwiązań Cloud, jednak już pod innymi rozwinięciami. Nowy program certyfikacyjny składa się z trzech poziomów, które w łatwy sposób określają stopień zaawansowania wiedzy osoby posiadającej dany certyfikat:
Microsoft wprowadza zmiany w programie certyfikacyjnym
Zmiany w programie certyfikacyjnym Microsoftu

Zmiany w programie certyfikacyjnym Microsoftu

Poziom Associate

  • Certyfikat MCSA (Microsoft Certified Solutions Associate)

Tytuł MCSA jest przeznaczony dla pracowników z branży IT i programistów, którzy rozpoczynają pracę z technologiami Microsoft – zarówno w środowisku Cloud, jak i lokalnym. MCSA jest wymagany, aby otrzymać flagowe certyfikaty Microsoft – MSCE i MCSD.

Poziom Expert

  • Certyfikat MCSE (Microsoft Certified Solutions Expert)

Certyfikat MCSE pozwala na dalszy rozwój zawodowy kandydata, zdobycie nowych umiejętności oraz sprawne wdrożenie w struktury danej organizacji rozwiązań typu Cloud.

  • Certyfikat MCSD (Microsoft Certified Solutions Developer)

Tytuł MCSD potwierdza umiejętność kandydata w zakresie tworzenia aplikacji w środowiskach biznesowych – lokalnych, typu Cloud oraz mieszanych.

Poziom Master

  • Certyfikat MCSM (Microsoft Certified Solutions Master)

Tytuł MCSM świadczy o wiedzy kandydata na poziomie eksperckim z zakresu produktów firmy Microsoft i ich zastosowania w środowiskach korporacyjnych.

Powyższe certyfikaty można uzyskać w ramach określonych technologii – są to Data Platform, Business Intelligence i Private Cloud. Ich zdobycie wiąże się z koniecznością zdania określonej liczby egzaminów, do których przygotowują dedykowane technologiom Cloud nowe autoryzowane szkolenia Microsoft.

Dowiedz się więcej na temat nowej generacji certyfikatów Microsoft.